Będzie się działo! W zamku i w pałacu!

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Filipi Pobihuszka

Będzie się działo! W zamku i w pałacu!

Filipi Pobihuszka

Kożuchowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie już umiejscowił się w Centrum Kultury „Zamek”. I to właśnie tam odbędzie się większa część imprezy związanej z 24. finałem WOŚP, który rusza w najbliższą niedzielę.

Jak wygląda harmonogram imprezy? Całość startuje o godzinie 12.00. Pierwsze półtorej godziny umilą obecnym występy dzieci z „Akademii Malucha” oraz przedszkoli nr 1 i 3. O 13.30 na scenie zaprezentuje się Kożuchowska Orkiestra Dęta. Nieco ponad pół godziny później dzieciaki ze szkoły podstawowej nr 2 zatańczą w hip-hopowym stylu. Po nich przedstawienie „Więzienna Biesiada” zaprezentuje zespół „Tęcza”. 15:30 to występ wokalny Eweliny Makowskiej i Pauliny Magiery oraz zespołu tanecznego „Contra” z kożuchow¬skiego gimnazjum. Później scenę opanują uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 oraz szkoły podstawowej nr 1. O 16.30 zaprezentują się też sekcje działające przy CK „Zamek”. Z kolei w Piwnicy Rycerskiej o godz. 19.00 wystąpi Rap Paradise Bobik.

Ale to jeszcze nie wszystko, bo dziać będzie się też na rynku. Od 10.00 do 14.00 potrwa tam akcja poboru krwi, po niej zaprezentują się kożuchow¬skie Morsy. O godz. 18.00 zagra zespół Instant Blues z Zielonej Góry. Co ponadto? Pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy, grochówka, ciasto, licytacje, loteria fantowa i mecze siatkówki. A o 20.00 z ratuszowej wieży wystrzeli „światełko do nieba”.

Piękne wnętrza, wykwintna kuchnia, muzyka na żywo i... licytacje. To i wiele więcej czeka na uczestników niezwykłego balu, który odbędzie się w Pałacu Wiechlice 23 stycznia o godz. 19.00. Niezwykłego, bo cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, podobnie zresztą jak kwoty pochodzące z licytacji. - Bal poprowadzi Irek Bieleninik. A gościem honorowym będzie aktorka Magdalena Różczka. Zagra natomiast Awiński Show - opowiada Zbigniew Czmuda, właściciel pałacu. Bilety są już dostępne na stronie internetowej abilet.pl oraz w punktach sprzedaży. Jest ich ok. 60 sztuk. Cena zaproszenia to 500 zł od pary. - Liczymy na to, że uda nam się przekazać ponad 20 tysięcy złotych - dodaje Z. Czmuda. Jeśli wszystkie bilety nie zostaną sprzedane do 10 stycznia, będą licytowane podczas 24. Finału WOŚP w Zielonej Górze.

Filipi Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.