Będzie więcej miejsc w żłobku przy ul. Obotryckiej w Gorzowie. Minister dała na to 196 tys. zł

Czytaj dalej
Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

Będzie więcej miejsc w żłobku przy ul. Obotryckiej w Gorzowie. Minister dała na to 196 tys. zł

Jarosław Miłkowski

W ramach rządowego programu Maluch Plus miejski żłobek przy ul. Obotryckiej w Gorzowie dostał pieniądze na dodatkowe miejsca dla dzieci. Są też inne dobre wiadomości.

- W ramach rządowego programu Maluch Plus przy żłobku nr 2 zostanie dofinansowanych 12 miejsc żłobkowych na kwotę 196,8 tys. zł – przekazuje informację Paweł Ludniewski z PiS. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, którym kieruje Elżbieta Rafalska.

- Te miejsca będą od 1 września. Musimy do tego przygotować obiekt. Zrobić niewielką przebudowę. Trzeba będzie zabrać na to trochę korytarza – mówiła nam wczoraj Katarzyna Łuczek, dyrektor Żłobka Miejskiego nr 2 przy ul. Obotryckiej.

To nie są jedyne dobre wieści dla rodziców najmłodszych gorzowian. Jeszcze w styczniu miasto podpisało umowę z pięcioma przedszkolami niepublicznymi na dofinansowanie pobytu dzieci w placówkach. Dotacja umożliwi obniżenie miesięcznych opłat o 200 zł.

Umowę podpisały żłobki: Nibylandia przy ul. Folwarcznej, Chatka Puchatka przy ul. Saskiej, Kolorowe Motyle przy ul. Dekerta, Kraina Kubusia Puchatka przy ul. Owocowej oraz niepubliczny żłobek przy ul. Podmiejskiej Bocznej.

W tym roku szkolnym w miejskich żłobkach przygotowanych było 401 miejsc. Najwięcej od lat, bo rok temu uruchomiony został czwarty żłobek przy ul. Maczka. Ale miejsc i tak zabrakło dla około 300 dzieci.

Z pomocą miejskim żłobkom przychodzą jednak placówki niepubliczne, które opiekują się łącznie 181 dziećmi.

Tegoroczna walka o miejsca w żłobkach rozpocznie się już za kilkanaście dni - rekrutacja do miejskich placówek wystartuje 1 marca.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.