Anna Chreptowicz

Bez kosztownych leków choremu Adrianowi nie uda się wrócić do zdrowia

Adrian Mielcarek ma 13 lat i bardzo chciałby wrócić do normalnego życia, w gronie rówieśników i najbliższych. Pomóżmy mu! Fot. Archiwum prywatne Adrian Mielcarek ma 13 lat i bardzo chciałby wrócić do normalnego życia, w gronie rówieśników i najbliższych. Pomóżmy mu!
Anna Chreptowicz

Życie pisze różne scenariusze. Niektóre z nich trudno nam jest zaakceptować. Z taką właśnie, złą historią przyszło się zmierzyć Adrianowi Mielcarkowi z Przytoku. Diagnoza?

Ostra białaczka szpikowa. Jedyny ratunek? Przeszczep. Od tej pory w życiu 13-latka najważniejszy stał się czas. Wyniki badań Adriana wywołały natychmiastową reakcję lekarzy. Była pierwsza chemia. Były też komplikacje. Czas pędził nieubłaganie. Przyszła druga chemia, przeszczep... większe osłabienie. I jak tu zebrać siły na walkę o to, żeby organizm przyjął przeszczep?

Żeby przeszczep się przyjął, Adrian potrzebuje bardzo drogich leków, które nie podlegają refundacji przez NFZ. Możemy mu jednak pomóc w tej walce. W jaki sposób? Wystarczy przyjść w niedzielę, o godzinie 12.00 na korty tenisowe Akademii Tenisa V Szlem w Przytoku na finał akcji charytatywnej „Hojni do Szpiku”. Dla nas będzie to dobra zabawa, bo organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji. Dla Adriana- to szansa na wyzdrowienie i powrót do normalnego życia.

W programie między innymi: pokazowy mecz tenisowy polityków przeciwko żużlowcom, bryczka dowożąca gości z centrum wsi, wspaniałe potrawy - w tym ciasta przygotowane przez panie z koła gospodyń wiejskich. Odbędzie się również licytacja wyjątkowych fantów: koszulki z podpisem Agnieszki Radwańskiej, płyty z podpisami kabaretów Jurki, Hrabi, Moralnego Niepokoju. Wieczorem nie zabraknie też koncertu wyjątkowej gwiazdy.

Jeśli nie dacie rady być tego dnia w Przytoku, możecie również wspomóc Adriana przekazując na jego rzecz datek: Fundacja „Nowa Droga”, nr konta: 73 1140 2004 0000 3102 7592 6267, z dopiskiem Adrian Mielcarek.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.