Bez pomocy ludzi dobrej woli rodzina 14-letniej Inez z Nowej Soli nie ma szans na zdobycie 70 tysięcy złotych na jej leczenie

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Bez pomocy ludzi dobrej woli rodzina 14-letniej Inez z Nowej Soli nie ma szans na zdobycie 70 tysięcy złotych na jej leczenie

Edward Gurban

- Bardzo ważne, by jak najwięcej osób uczestniczyło w tej akcji – apeluje wychowawca Inez i klasy VIIId SP 8 Grzegorz Cegiełka. Na razie rodzinie udało się zabezpieczyć dwa miesiące leczenia. Przed Inez jest dziewięć miesięcy terapii. Otwarta impreza w niedzielę w Wodnym Świecie w Nowej Soli.

- Przyjaźnimy się od pierwszej klasy. Inez zachorowała w czwartej. Wszystkim nam było bez niej pusto – mówi Nadia Podgórni, koleżanka z klasy.

– Siedziałam z Inez w ławce. Któregoś dnia przestała chodzić do szkoły. Zastanawiałam się, co się stało. Dopiero później się dowiedziałam. Tęsknimy za nią i trzymamy kciuki, żeby wyzdrowiała – mówi Izabela Śmiglewska.
- Wracała na krótko i wciąż to samo. Jak była w domu, to choć na godzinkę lub dwie przychodziła zawsze do szkoły. Wciąż uśmiechnięta, jakby nic się nie stało... - dodaje Nadia. - Cały czas to nawracało, co jakiś czas jej nie było. W niedzielę będziemy na akcji w Wodnym Świecie i wszystkich zapraszamy – apeluje Wiktoria Tatarynowicz.

Już od czterech lat Inez Różycka, uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 8, odważnie walczy z nowotworem kości. Gdy była w czwartej klasie, stwierdzono u niej guza na kości uda. Dziewczynka jest po 14 operacjach, nie ma już kości udowej. Znów nastąpiła reemisja choroby. Tym razem nowotwór powrócił na płuco, przed nią kolejna operacja i następna chemioterapia.
– W ubiegłym roku szkolnym z wyróżnieniem ukończyła siódmą klasę, miała bardzo dobre wyniki w nauce, z średnią ocen 4,76. W tym roku szkolnym zaczęła już naukę w VIII klasie, gdy choroba znów się odezwała. Tydzień temu okazało się, że konieczna jest operacja płuc. Leczenie nie jest refundowane i potrzebna jest kwota 70 tys. zł. Dlatego w niedzielę, 16 września organizowany jest przez Nowosolską Paczkę „Koncert Charytatywny dla Inez”. Ważne jest, żeby jak najwięcej osób uczestniczyło w tej akcji – apeluje wychowawca Inez i klasy VIII d SP 8, Grzegorz Cegiełka.

Na razie rodzinie udało się zabezpieczyć dwa miesiące leczenia (opakowanie leku kosztuje 16 000 zł i wystarcza na dwa miesiące). Przed Inez jest dziewięć miesięcy terapii. Bez pomocy z zewnątrz rodzina nie ma szans na zdobycie tej kwoty. Stąd decyzja stowarzyszenia o organizacji koncertu dla Inez. Wstęp na sam koncert i pokazy jest bezpłatny, natomiast pieniądze będą zbierane poprzez sprzedaż ciasta, malowanie twarzy, licytację różności i loterię.
Przy okazji odbędą się imprezy towarzyszące: zawody wędkarskie dla dzieci, nauka gry na bębnach afrykańskich, zabawa na trampolinach, taniec zumba oraz koncerty: Max Faley'a, Justyny i Starych Przyjaciół oraz orkiestry „Fermata Band”.

Gwiazdą wieczoru będzie, chętnie uczestniczący w takich akcjach, Felicjan Andrzejczak, wykonawca słynnej piosenki: „Jolka, Jolka, pamiętasz...”. Odbędą się także pokazy: Otyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, Rosomaka (wojskowy pojazd bojowy), który przyjedzie na koncert Inez z Międzyrzecza, auta rajdowego (Zając Team), pojazdów powojennych (Schron 560).
Będzie można spotkać również nowosolską grupa motocyklistów. Pomiędzy atrakcjami będzie możliwość zjedzenia porządnej wojskowej grochówki, ciasta, wypicia kawy i herbaty. Oprócz wymienionych atrakcji, odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży. W tym roku dzieci zapisują się bez tzw. wpisowego. Zawodnicy lub ich opiekunowie czy inne osoby bliskie, mogą wrzucić przed startem do puszki dowolną kwotę (jeśli zechcą i będą w stanie). Stowarzyszeniu marzy się, żeby pod szyldem "Razem dla Inez", pobiegło możliwie najwięcej dzieci.

Zobacz również: Rozmowa z osobą przebywającą w śpiączce. Jak to możliwe?

Źródło:Dzień Dobry TVN

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

W Nowej Soli żyje się coraz lepiej! Jak będzie za 10 lat?

Edward Gurban

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.