Bez pomocy ludzi dobrej woli rodzina 14-letniej Inez z Nowej Soli nie ma szans na zdobycie 70 tysięcy złotych na jej leczenie

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Bez pomocy ludzi dobrej woli rodzina 14-letniej Inez z Nowej Soli nie ma szans na zdobycie 70 tysięcy złotych na jej leczenie

Edward Gurban

- Bardzo ważne, by jak najwięcej osób uczestniczyło w tej akcji – apeluje wychowawca Inez i klasy VIIId SP 8 Grzegorz Cegiełka. Na razie rodzinie udało się zabezpieczyć dwa miesiące leczenia. Przed Inez jest dziewięć miesięcy terapii. Otwarta impreza w niedzielę w Wodnym Świecie w Nowej Soli.

- Przyjaźnimy się od pierwszej klasy. Inez zachorowała w czwartej. Wszystkim nam było bez niej pusto – mówi Nadia Podgórni, koleżanka z klasy.

– Siedziałam z Inez w ławce. Któregoś dnia przestała chodzić do szkoły. Zastanawiałam się, co się stało. Dopiero później się dowiedziałam. Tęsknimy za nią i trzymamy kciuki, żeby wyzdrowiała – mówi Izabela Śmiglewska.
- Wracała na krótko i wciąż to samo. Jak była w domu, to choć na godzinkę lub dwie przychodziła zawsze do szkoły. Wciąż uśmiechnięta, jakby nic się nie stało... - dodaje Nadia. - Cały czas to nawracało, co jakiś czas jej nie było. W niedzielę będziemy na akcji w Wodnym Świecie i wszystkich zapraszamy – apeluje Wiktoria Tatarynowicz.

Już od czterech lat Inez Różycka, uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 8, odważnie walczy z nowotworem kości. Gdy była w czwartej klasie, stwierdzono u niej guza na kości uda. Dziewczynka jest po 14 operacjach, nie ma już kości udowej. Znów nastąpiła reemisja choroby. Tym razem nowotwór powrócił na płuco, przed nią kolejna operacja i następna chemioterapia.
– W ubiegłym roku szkolnym z wyróżnieniem ukończyła siódmą klasę, miała bardzo dobre wyniki w nauce, z średnią ocen 4,76. W tym roku szkolnym zaczęła już naukę w VIII klasie, gdy choroba znów się odezwała. Tydzień temu okazało się, że konieczna jest operacja płuc. Leczenie nie jest refundowane i potrzebna jest kwota 70 tys. zł. Dlatego w niedzielę, 16 września organizowany jest przez Nowosolską Paczkę „Koncert Charytatywny dla Inez”. Ważne jest, żeby jak najwięcej osób uczestniczyło w tej akcji – apeluje wychowawca Inez i klasy VIII d SP 8, Grzegorz Cegiełka.

Na razie rodzinie udało się zabezpieczyć dwa miesiące leczenia (opakowanie leku kosztuje 16 000 zł i wystarcza na dwa miesiące). Przed Inez jest dziewięć miesięcy terapii. Bez pomocy z zewnątrz rodzina nie ma szans na zdobycie tej kwoty. Stąd decyzja stowarzyszenia o organizacji koncertu dla Inez. Wstęp na sam koncert i pokazy jest bezpłatny, natomiast pieniądze będą zbierane poprzez sprzedaż ciasta, malowanie twarzy, licytację różności i loterię.
Przy okazji odbędą się imprezy towarzyszące: zawody wędkarskie dla dzieci, nauka gry na bębnach afrykańskich, zabawa na trampolinach, taniec zumba oraz koncerty: Max Faley'a, Justyny i Starych Przyjaciół oraz orkiestry „Fermata Band”.

Gwiazdą wieczoru będzie, chętnie uczestniczący w takich akcjach, Felicjan Andrzejczak, wykonawca słynnej piosenki: „Jolka, Jolka, pamiętasz...”. Odbędą się także pokazy: Otyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, Rosomaka (wojskowy pojazd bojowy), który przyjedzie na koncert Inez z Międzyrzecza, auta rajdowego (Zając Team), pojazdów powojennych (Schron 560).
Będzie można spotkać również nowosolską grupa motocyklistów. Pomiędzy atrakcjami będzie możliwość zjedzenia porządnej wojskowej grochówki, ciasta, wypicia kawy i herbaty. Oprócz wymienionych atrakcji, odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży. W tym roku dzieci zapisują się bez tzw. wpisowego. Zawodnicy lub ich opiekunowie czy inne osoby bliskie, mogą wrzucić przed startem do puszki dowolną kwotę (jeśli zechcą i będą w stanie). Stowarzyszeniu marzy się, żeby pod szyldem "Razem dla Inez", pobiegło możliwie najwięcej dzieci.

Zobacz również: Rozmowa z osobą przebywającą w śpiączce. Jak to możliwe?

Źródło:Dzień Dobry TVN

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

W Nowej Soli żyje się coraz lepiej! Jak będzie za 10 lat?

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.