Bezdomni zaprosili na... parapetówkę

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Bezdomni zaprosili na... parapetówkę

Jarosław Miłkowski

Pięciu z około dwustu bezdomnych już nie musi martwić się o dach nad głową. Z pomocą miasta i fundacji Ad Rem sami je sobie urządzili.

W jednej z kamienic przy ul. Łokietka powstało mieszkanie dla bezdomnych. Lokal przekazało miasto, a oni je sami wyremontowali. Wczoraj była „parapetówka”. Z gościną przyszli urzędnicy oraz dziennikarze. Gdy Barbara Kulczycka, szefowa Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie wręczała mieszkańcom zestaw talerzy i kubków, kolejny z mieszkańców – Marek Jędroszkowiak – nie krył wzruszenia. Łzom nie było się co dziwić. Piątka mężczyzn, która zamieszkała w centrum, mówi że to mieszkanie to dla nich przedsionek do normalności.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.