Sławomir Bobbe

Bezdomny zaanektował przystanek w Bydgoszczy. Podstaw do interwencji brak...

Bezdomny wybrał „mieszkanie” pod wiatą przystankową na ul. Powstańców Wielkopolskich. Fot. Nadesłane Bezdomny wybrał „mieszkanie” pod wiatą przystankową na ul. Powstańców Wielkopolskich.
Sławomir Bobbe

Bezdomny wybrał sobie na nowe „mieszkanie” wiatę przystankową przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Przesiaduje tam całymi dniami, śpi, je posiłki, a czasem nawet przyjmuje „gości”. Pasażerowie skarżą się, że z wiaty nie można korzystać, bo strasznie w niej śmierdzi.

- Niemal co dzień widzę bezdomnego, który biwakuje pod wiatą na ul. Powstańców Wielkopolskich. Zajmuje trzy siedzenia: albo śpi, albo coś tam czyta. Nie jest namolny ani groźny, ale gdy jest na miejscu, nie można nawet wejść pod wiatę, tak śmierdzi - mówi pan Bartek, nasz Czytelnik.

Problem bezdomnych nie zniknął wraz z ustaniem mrozów. Ba, teraz stał się szczególnie wyczuwalny. Tylko w marcu bydgoska straż miejska interweniowała w sprawie bezdomnych ponad 400 razy. Tylko dziesięciu z nich zdecydowało się na przeprowadzkę do schroniska.

- Gdy jest tak gorąco, jazda z bezdomnym jednym autobusem to jakiś koszmar

Przeczytaj dalszą część artykułu. Rozmawiamy z policją i strażą miejską na temat podejmowanych interwencji.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.