Bezpieczne nie tylko w czasie zimowych ferii, ale i na co dzień

Czytaj dalej
Fot. Teresa Juźko
Teresa Juźko

Bezpieczne nie tylko w czasie zimowych ferii, ale i na co dzień

Teresa Juźko

Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych bardzo chętnie przystąpili do konkursu plastycznego „Bezpieczne Żary, bezpieczne dziecko”.

Żarski ratusz już od dawna nie przeszedł takiego oblężenia uśmiechniętych twarzy dzieciaków. A wszystko za sprawą zorganizowanego przez Urząd Miasta konkursu plastycznego „Bezpieczne Żary, bezpieczne miasto”. Udział w nim wzięli uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych oraz przedszkoli.

- W tym roku postanowiliśmy nie wyróżniać poszczególnych młodych artystów konkretnymi miejscami na podium, a sprawiedliwie rozdzielić upominki między wszystkich uczestników - mówi burmistrz, Danuta Madej.

Każdemu wręczono pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz drobne upominki. Sala konferencyjna żarskiego ratusza zmieniła się z tej okazji w galerię prac młodych artystów. W ponurą, zimową aurę nabrała radosnych barw.

Jedną z wyróżnionych była Wiktoria Lewicka z pierwszej klasy szkoły podstawowej. Z typową dla dzieci szczerością przyznała, że w malowaniu rysunku pomogła jej starsza siostra. Oprócz niej, wśród wyróżnionych nie zabrakło Gabrysi Rak, czy Grzesia Broniszewskiego, przedszkolaków. Imprezę uświetnił występ wokalny dzieciaków z przedszkola nr 10.

- W malowaniu rysunku pomogła mi starsza siostra, ale ta kolorowa tęcza to moje dzieło - mówi Wiktoria Lewicka.
Teresa Juźko - W malowaniu rysunku pomogła mi starsza siostra, ale ta kolorowa tęcza to moje dzieło - mówi Wiktoria Lewicka.

Pięciolatki zaprezentowały długo przygotowywany utwór o bezpiecznym przechodzeniu przez przejście dla pieszych. Organizatorzy konkursu zwrócili w nim szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych podczas zimowych szaleństw.

Mimo zimowej aury nie można zapominać o zabawie z głową. Łyżwy na zamarzniętych, niestrzeżonych stawach czy zbliżanie się do niebezpiecznych przerębli może zakończyć się tragedią. A przecież nowe półrocze nauki każda szkoła chce przywitać w pełnym składzie osobowym oraz w pełni sił do nauki. Jest zatem bardzo ważne, by już od najmłodszych lat uczulać nasze dzieci, by zimową aurę wykorzystywały na zabawę „z głową”.

Autor: Teresa Juźko

Teresa Juźko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.