(ak, RZ)

Bezpieczny plac zabaw? Nie każdy!

(ak, RZ)

Sanepid przypomina o obowiązku wymiany piasku w piaskownicach - co najmniej dwa razy w sezonie wiosenno-letnim. Dla bezpieczeństwa!

Wymiana piasku dotyczy wszystkich piaskownic na placach osiedlowych, w przedszkolach w szkołach oraz w innych miejscach, w których przebywają dzieci. Taki obowiązek nakłada ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakażnych u ludzi.

Ponadto piaskownica powinna być zlokalizowana i zabezpieczona tak, by uniemożliwości dostęp do niej zwierzętom. Zalegające w glebie odchody są źródłem przenoszenia wielu chorób zakaźnych, m. in. glisty ludzkiej, psiej, kociej, owsików. Należy podkreślić, że piasek usunięty z piaskownicy nie nadaje się do ponownego wykorzystania.

Jak z obowiązku wywiązuje się Gmina Świebodzin? - Do końca miesiąca piasek we wszystkich piaskownicach będziejuż wymieniony. Nasza gmina robi to trzy razy w sezonie = informuje Joanna Bohuszko z urzędu miejskiego.

Problemy są za to z urzędzeniami na placach zabaw. Okres remontów zabawek dobiegł końca. Niektóre place mogą zostać ogołocone.

- Wiele urządzeń trzeba będzie usunąć. W większości powodem są akty wandalizmu - dodaje urzędniczka. Niechlubnym przykładem jest plac przy ulicy Brukowej.

(ak, RZ)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.