Biblioteka otwiera swoje drzwi na osadzonych z aresztu śledczego

Czytaj dalej
Natalia Dyjas

Biblioteka otwiera swoje drzwi na osadzonych z aresztu śledczego

Natalia Dyjas

Biblioteka im. Norwida chce zachęcać osadzonych w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze do czytelnictwa. Placówki zacieśnią współpracę.

- Narodził się pomysł, żeby biblioteka zaproponowała szereg działań wobec osadzonych w areszcie śledczym - mówi dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze, Andrzej Buck. - To był też pomysł aresztu śledczego, by osadzeni mogli korzystać z tego, co oferuje Biblioteka im. Norwida.

Obie strony zapowiadają długofalowe, zakrojone na szeroką skalę działania. Na potwierdzenie tych słów przedstawiciele obu placówek podpisali wczoraj umowę o współpracy. A osadzeni w areszcie? Będą mogli nie tylko korzystać z wydarzeń oferowanych przez bibliotekę.

- Ale pomogą też nam w modernizacji biblioteki, w drobnych remontach, których placówka wymaga - dodaje A. Buck. - Współpraca zapowiada się bardzo szeroko.

Czytaj więcej w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Natalia Dyjas

Dziennikarka zielonogórskiego działu miejskiego. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.