Małgorzata Trzcionkowska

Biegające z wilkami chcą, żeby iść ich tropem

Justyna Pielichowska jest jedną z „wilczyc” z Gozdnicy. Mówi, że tak jak wilki, trzeba być ciągle w ruchu. Fot. Małgorzata Trzcionkowska Justyna Pielichowska jest jedną z „wilczyc” z Gozdnicy. Mówi, że tak jak wilki, trzeba być ciągle w ruchu.
Małgorzata Trzcionkowska

- Nie jesteśmy żadnym stowarzyszeniem czy klubem - opowiada Justyna Pielichowska. - Spotykamy się, żeby biegać po lasach w okolicach Gozdnicy. A są one wyjątkowo piękne. Nazwałyśmy się grupą „Biegających z wilkami” z kilku powodów. Po pierwsze, te zwierzęta pojawiają się coraz częściej w okolicach. Są piękne i praktycznie przez cały czas biegną. To tak, jak my. Ruch jest nam i im potrzebny do życia.

Drugim filarem w grupie biegających jest Edyta Wrzeszcz, która bierze udział w wielu ekstremalnych, a przynajmniej bardzo trudnych biegach. Między innymi w Crossie Straceńców, w Głogowie. Obie brały również udział w Żagańskim Crossie Wielkiej Ucieczki. - Pierwszy w Gozdnicy cross terenowy dla wszystkich organizujemy 30 lipca o godz. 17.00, podczas Dni Gozdnicy - dodaje E. Wrzeszcz. - Do tej pory zapisało się już ok. 50 osób. Informacje są dostępne na Facebooku - Bieg Wilka.

Trasa biegu będzie wynosiła 10 kilometrów. Po drodze będą niespodzianki dla uczestników. Jakie? Tego organizatorki na razie nie chcą zdradzić. - Możemy liczyć na pomoc Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, które również nas wesprze - dodaje J. Pielichowska. To bardzo duże przedsięwzięcie, a my nie mamy doświadczenia, ale myślę, że sobie poradzimy. Chcemy, żeby wszystko było profesjonalnie zorganizowane. Będzie profesjonalny pomiar czasu, nagrody, itp.

- Zapraszamy biegającą brać do naszego leśnego królestwa, gdzie bieganie naprawdę łączy z naturą i w pełni możemy docenić siłę, którą się z nami dzieli - zaznaczają E. Wrzeszcz i J. Pielechowska. To będzie bardzo ciekawe doświadczenie dla biegających i nie tylko. Trasa jest piękna, cudownie czyste powietrze pachnące lasem, można też pomyśleć, że właśnie tam pojawiają się wilki i inne, dzikie zwierzęta.

Oprócz biegu głównego odbędzie się również charytatywny bieg na dwa kilometry, na rzecz chorego dziecka z Gozdnicy. - Ale o tym więcej będzie można powiedzieć później - zaznacza E. Wrzeszcz.
Cross będzie jednym z elementów Dni Gozdnicy, organizowanych przez miasto, Dom Kultury, klub sportowy. Zapowiada się sporo atrakcji.

Małgorzata Trzcionkowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.