Biegali przez dwa dni

Czytaj dalej
Fot. Mateusz Kasowski
redakcja Gazety Lubuskiej

Biegali przez dwa dni

redakcja Gazety Lubuskiej

Na terenie Muzeum Obozów Jenieckich odbył się 42. Cross Żagański oraz 88. mistrzostwa Polski w biegach przełajowych.

Wszystko zaczęło się już w sobotę. W biegu juniorek młodszych na dwa kilometry najlepsza okazała się Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom). Na dystansie o kilometr dłuższym złoto zgarnęła Kinga Królik (UKS Azymut Pabianice). Dobrze spisała się Kamila Pogoda (Astra Nowa Sól), zajmując ósmą lokatę. Wśród juniorek najszybsza była Sylwia Indeka (LKS Pszczyna), zwyciężając w biegu na dwa kilometry. Dwa razy dłuższą trasę najszybciej pokonała Patrycja Kapała (MKS-MOS Płomień Sosnowiec), a pierwszą dziesiątkę zamknęła Sandra Nowakowska (ZLKL Zielona Góra).

W biegu na trzy kilometry juniorów młodszych najlepszy był Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa), a świetnie spisał się zielonogórzanin, Norbert Bogucki. Na pięciokilometrowej trasie najszybszy był z kolei Stanisław Lebioda (Victoria Stalowa Wola). W kategorii juniorów rywalizację na trzy km wygrał Patryk Marmon (Budowlani Nowy Sącz), a na pięć kilometrów Grzegorz Ebel (Baszta Bytów). Dobrze w tym drugim wyścigu wypadł Patryk Ciecierski (Astra Nowa Sól), który skończył na piątym miejscu.

Drugi dzień zawodów stał pod znakiem startów seniorów. Najpierw na trasę wyruszyły panie, które zmierzyły się na pięć kilometrów. Przez cały bieg prowadziła Iwona Lewandowska (Vectra Włocławek), złota medalistka w maratonie na igrzyskach wojskowych. Fantastyczny finisz zaprezentowała jednak Angelika Cichocka (SKLA Sopot), która wygrała w samej końcówce. Trzecia była mistrzyni Polski na 10 kilometrów, Paulina Kaczyńska. Mężczyźni mieli do wyboru dwa dystanse. Na cztery kilometry pewne zwycięstwo, prowadząc od startu do mety, zgarnął jeden z pomysłodawców mistrzostw w Żaganiu, Mateusz Demczyszak (Śląsk Wrocław). - Wiadomo, że zawsze walczy się o zwycięstwo, więc to był mój cel. Trasa bardzo szybka. W Żaganiu co roku odbywa się cross, więc był to dla mnie naturalny kandydat, do zorganizowania tej imprezy - przyznał mistrz świata wojskowych w przełajach. Drugi był Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz), mistrz Europy w hali i na stadionie w biegu na 800 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Osmulski (RKS Łódź).

Wśród 10-kilometrowców równych sobie nie miał Tomasz Grycko (Bliza Władysławowo). Wyprzedził Dawida Malinę (ROW Rybnik) i Andrzeja Rogiewicza (Zantyr Sztum).

Po mistrzostwach, wystartowali też amatorzy w biegu głównym na 10 kilometrów. Wygrał Andrzej Starżyński z Klementowic, wyprzedzając Pawla Olijnika z Ukrainy i Dawida Klaybora z Drzycima. Wśród kobiet najlepsza była Ukrainka Swietlana Olijnik. Srebro zdobyła Barbara Pochranowicz (Maraton Dębno) i Wioletta Oleksyk z Żar.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.