Łukasz Koleśnik

Biegnie i walczy, żeby pomóc choremu koledze

Kuba Kacprzak (z lewej) przybył do Krosna Odrzańskiego i zawalczył z Marcinem Jezierskim z lokalnego klubu KS JJ Satori Fot. Archiwum prywatne Kuba Kacprzak (z lewej) przybył do Krosna Odrzańskiego i zawalczył z Marcinem Jezierskim z lokalnego klubu KS JJ Satori
Łukasz Koleśnik

Biegnie dookoła Polski i codziennie walczy na ringu. Wszystko po to, aby zebrać pieniądze na rehabilitację kolegi z pracy.

- Akcji, podczas których ktoś biegł przez Polskę było wiele - opowiada Kuba Kacprzak, który we wtorek przybiegł do Krosna Odrzańskiego. 24-latek z Radomska koło Częstochowy zdecydował, że w 60 dni przebiegnie Polskę dookoła. Dodatkowo pod koniec każdego dnia stoczy walkę na ringu z miejscowym zawodnikiem.
Ta akcja nosi nazwę „Walka życia” i jest dedykowana koledze Kuby, Rafałowi Garbaciakowi. Datki można przekazywać za pomocą strony internetowej: https://pomagamy.im/walkazycia

- W zeszłym roku, w październiku doznał on rozległego udaru mózgu - opowiada K. Kacprzak. - W jego wyniku został sparaliżowany i stracił mowę. Konieczna jest rehabilitacja, która już trwa. Rafał nawet stanął na nogi. Najtrudniejsze będzie przywrócenie mowy. Oczywiście to wszystko kosztuje - podkreśla Kuba.
Kiedy 24-latek dowiedział się, że jego kolega z pracy ma takie problemy zdrowotne, postanowił, że mu pomoże na ile będzie mógł.
- Znam dobrze jego rodzinę. Rafał to kolega z pracy. Znamy się od prawie 5 lat - podkreśla.
Wpadł na pomysł, aby zorganizować akcję charytatywną. - Nie jest to pierwsze wydarzenie tego typu, w którym biorę udział. W lipcu miałem już nawet zarys kolejnej akcji. Kiedy Rafał doznał udaru uznałem, że najbliższa akcja będzie dedykowana właśnie jemu - podkreśla.

Celem akcji jest uzbieranie 50 tys. zł. Ta kwota pozwoli na pół roku rehabilitacji w profesjonalnych ośrodkach. Nie wiadomo jednak jak długo R. Garbaciak będzie musiał przechodzić rehabilitację. - Każdy inaczej radzi sobie z udarem. Rafał zrobił jednak spory postęp - podkreśla K. Kacprzak.
Rafał i Kuba toczą swoją Walkę Życia. Rafał walczy o powrót do zdrowia, do roli ojca i męża, głowy rodziny. Kuba mu w tej walce pomaga od 26 czerwca. Podczas gdy Rafał codziennie stawia czoła trudnościom życia po udarze, Kuba codziennie pokonuje dystans maratonu i bierze udział w walce bokserskiej. W Krośnie stoczył walkę z zawodnikiem klubu KS JJ Satori. Wczoraj dotarł do Rzepina.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.