Bilety MZK w Gorzowie będą tańsze?

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Bilety MZK w Gorzowie będą tańsze?

Jarosław Miłkowski

„Na czas remontów ulic obniżmy ceny biletów MZK” – proponuje radna. Pasażerowie są „za”. Co na to magistrat? Obniżki nie będzie! Ceny zmienią się najwcześniej za ponad dwa lata.

– Przez te remonty tylko tracę czas. By dojechać z Manhattanu, gdzie mieszkam, do centrum i z powrotem, tracę w ciągu dnia nawet 25 minut więcej niż gdy wszystkie drogi były przejezdne. A że wiadomo, iż czas to pieniądz, więc za ten stracony czas przydałaby się „zapłata”, czyli obniżka. Za tym pomysłem jak najbardziej jestem za. Autobusy jeżdżą przecież naokoło, a tramwaje prawie wcale – mówił nam w piątek Jarosław Szypiłko, jeden z pasażerów komunikacji miejskiej. Obiema rękoma podpisuje się pod pomysłem, jaki zgłasza Marta Bejnar-Bejnarowicz z Ludzi dla Miasta.

Radna poprosiła prezydenta, aby na czas remontów ulic obniżyć ceny biletów MZK. Dziś normalny kosztuje w Gorzowie 3 zł, a ulgowy 1,50 zł.

Co o propozycji radnej sądzi miasto? O tym przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej i w wydaniu PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.