Sandra Soczewa

Biskup Tadeusz Lityński apeluje do wiernych, by podejmowali się wolontariatu w placówkach medycznych

Biskup Lityński zaapelował do wiernych. Fot. archiwum GL Biskup Lityński zaapelował do wiernych.
Sandra Soczewa

Wśród zakażonych koronawirusem są też medycy. W gronie lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych są również osoby przebywające na kwarantannie. Co za tym idzie? Ogromne braki kadry medycznej w rozmaitych placówkach: szpitalach i DPS-ach. Dlatego też biskup diecezji zielonogórsko - gorzowskiej zaapelował do wiernych, by pomagali w tych trudnych chwilach.

Bp Tadeusz Lityński w apelu skierowanym do diecezjan wezwał do podjęcia wolontariatu w placówkach służby zdrowia, które ze względu na wzbierającą falę zachorowań na Covid-19 doświadczają braków kadrowych - informuje ks. Andrzej Sapiecha, rzecznik kurii.

Biskup apeluje do diecezjan

Bp Tadeusz Lityński wystosował apel do diecezjan, w którym prosi o to, by rozważyli możliwość pomocy w placówkach medycznych, które obecnie mają duże braki kadrowe spowodowane pandemią koronawirusa.

Biskup Lityński zauważa, że "od kilku miesięcy wszyscy stoimy przed szczególnym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa". Zwraca uwagę, że nasilająca się fala koronawirusa coraz bardziej obciążą naszą służbę zdrowia. Przypomina też, że medycy w ostatnim czasie pracują w specjalnym narażeniu własnego życia i zdrowia. Dlatego też, chociażby w mediach, coraz częściej pojawiają się prośby, o pojawienie się wolontariuszy w szpitalach, zakładach opiekuńczo - leczniczych, czy domach pomocy społecznej.

Z tego powodu zwracam się do wszystkich diecezjan: duszpasterzy, osób konsekrowanych i świeckich oraz do wszystkich ludzi dobrej woli o to, aby rozważyli własną gotowość do podjęcia takiej misji. Wierzę, że sam Duch Święty wzbudza w wielu z nas – wierzących i tych poszukujących Boga – dobre natchnienia, daje moc do ich realizacji i przygotowuje nagrodę - apeluje biskup Tadeusz Lityński.

Jeśli ktoś z wiernych (czy też nie) wyrazi taką chęć, wszelkich informacji, gdzie potrzebna jest pomoc wolontariuszy, uzyska na stronie internetowej Caritasu oraz Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia.

Diecezja wspiera seniorów

Rzecznik kurii informuje również, że Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze ogłosił utworzenie Diecezjalnego Projektu Wsparcia Seniorów.

Utworzono telefon dla seniorów: mogą oni telefonicznie uzyskać wsparcie kapłanów i świeckich psychologów. Diecezja tworzy też parafie dla seniorów, które miałyby oferować szeroką pomoc seniorom w tym trudnym czasie.

WIDEO: Lubuskie. Gościkowo. Po rusztowaniu na szczyt; wieża kościoła w opactwie pocysterskim w Paradyżu. 13.09.2020

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.