Filip Pobihuszka

Bobrowski jurorem

Bobrowski, juror festiwalu w Nowej Soli Fot. Archiwum Solanin Film Festiwal Choć większość zna Szymona Bobrowskiego z ról serialowych, to aktor często udziela się także na deskach teatru.
Filip Pobihuszka

Drugim jurorem Solanin Film Festiwal został Szymon Bobrowski. Organizatorzy chcieli zaprosić go do Nowej Soli już trzy lata temu.

Nazwisko drugiego jurora tegorocznej edycji Solanin Film Festiwal przestało być tajemnicą. To Szymon Bobrowski, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Szerszej publiczności dał się poznać dzięki roli gangstera o pseudonimie Skalpel w filmie „Świadek koronny” i jego rozszerzonej wersji telewizyjnej - „Odwróceni”. W 2011 roku wcielił się w rolę Kazika w wielokrotnie nagrodzonej „Róży” Wojciecha Smarzowskiego.

Rok później zagrał główną rolę w filmie „Bokser”, inspirowanym życiem Przemysława Salety. Również w 2012 podczas 17. Festiwalu Gwiazd w Między¬zdrojach odcisnął swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd. Duże grono sympatyków zdobył dzięki rolom w popularnych serialach, jak „Na dobre i na złe”, „Magda M.”, „Lekarze”, „Twarzą w twarz”, „Prawo Agaty” czy wspomniani „Odwróceni”. Ostatnio można go było zobaczyć w produkcji „Krew z krwi”, a w przyszłym roku wystąpi w filmie „Powidoki” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Bobrowski, juror festiwalu w Nowej Soli
Archiwum Solanin Film Festiwal Choć większość zna Szymona Bobrowskiego z ról serialowych, to aktor często udziela się także na deskach teatru.

Jeden z dyrektorów festiwalu, Grzegorz Potęga, o kolejnym jurodze mówi tak: - Z Szymonem prowadziliśmy już rozmowy od dawna. Tak naprawdę starania, by do nas przyjechał trwają już trzy lata. Jest to aktor popularny, ale grający też w nieco innych, równie ciekawych filmach, które mieliśmy okazję pokazywać na Solaninie. Często realizuje się też w sztukach teatralnych, z którymi przybywa również na ziemię lubuską.

Przypomnijmy, że pierwszym jurorem został również aktor, Łukasz Simlat, którego ostatnio w kinach można było zobaczyć w filmach „W imię...”, „Anatomia zła”, „Karbala” czy „Moje córki Krowy”.
Jak zapowiadają organizatorzy, filmy konkursowe podczas tegorocznej edycji oceniać będzie piątka jurorów (podobnie jak w roku 2015 i 2013). Istnieje spora szansa, że trzecie nazwisko poznamy jeszcze w tym tygodniu. - Oprócz tego chcielibyśmy zaprosić jeszcze trzech gości specjalnych - zdradza G. Potęga.

Filmy na festiwalowy konkurs można zgłaszać jeszcze tylko do piątku. Już teraz jest ich ponad setka, w tym produkcje zagraniczne, co jeszcze w historii imprezy nie miało miejsca.
Ósma edycja SFF odbędzie się za niecałe cztery miesiące, od 17 do 21 sierpnia, a głównym festiwalowym obiektem zostanie Nowosolski Dom Kultury.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.