Bohaterscy policjanci dostali nagrody

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Bohaterscy policjanci dostali nagrody

Małgorzata Trzcionkowska

Starszy sierżant Adam Florczak wraz z kolegą, starszym posterunkowym Pawłem Pakulskim uratowali siedmioosobową rodzinę.

Przypomnijmy, że zdarzenie miało miejsce w andrzejkowy wieczór. Dwaj policjanci z komisariatu w Iłowej wybrało się do pani Małgorzaty Waldun, żeby przekazać jej ustalenia, dotyczące kradzieży tablicy rejestracyjnej z jej samochodu. Gdy weszli na klatkę schodową poczuli zapach gazu. Gdy pani Małgorzata otworzyła drzwi, stał się jeszcze intensywniejszy.

Okazało się, że piecyk gazowy stał w pokoju pięciu synów rodziny Waldunów. Gdyby wszyscy połozyli się spać, rodzina mogłaby się już nie obudzić. Policjanci ewakuowali mieszkańców klatki schodowej i wezwali straż pożarną. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W piątek, 18 grudnia Adam Florczak odebrał nagrodę komendanta wojewódzkiego policji, zaś w Żaganiu, podczas sesji powiatowej Paweł Pakulski wystąpił wraz z komendantem Arturem Kamińskim i odebrał nagrody w wysokości 500 zł od starosty Henryka Janowicza.

Paweł Pakulski wystąpił wraz z komendantem Arturem Kamińskim i odebrał nagrody w wysokości 500 zł od starsoty Henryka Janowicza
Małgorzata Trzcionkowska Paweł Pakulski wystąpił wraz z komendantem Arturem Kamińskim i odebrał nagrody w wysokości 500 zł od starsoty Henryka Janowicza
Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.