Boisko Rolniczaka sprzedane. Będzie tu osiedle mieszkaniowe

Czytaj dalej
Fot. Beata Bielecka
Renata Hryniewicz

Boisko Rolniczaka sprzedane. Będzie tu osiedle mieszkaniowe

Renata Hryniewicz

Powiat sprzedał boisko firmie deweloperskiej, która zbuduje tu mieszkania. Czy znajdzie się jeszcze miejsce na kompleks sportowy dla szkoły? Powiat go przecież obiecał.

Boisko przy dawnym Zespole Szkół Rolniczych (tzw. Rolniczaku), a obecnym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zostało sprzedane za 2,3 mln zł.

Wstępnie powiat chciał za działkę ponad 3 mln, ale nie udało się znaleźć kupca i cenę trzeba było obniżyć.

Teren kupiła słubicka firma deweloperska Wimar. Powstaną tu bloki, w których będzie prawie 50 mieszkań. Będzie też miejsce na punkty usługowe.

Kilka boisk za jedno

W ramach rekompensaty pieniądze ze sprzedaży działki powiat chce zainwestować w infrastrukturę i bazę sportową dla niedawno powstałego centrum kształcenia.

- Tak jak mówiłem GL w ubiegłym roku, tak teraz potwierdzam, że pieniądze zostaną przeznaczone na budowę boiska do piłki ręcznej, koszykówki i piłki siatkowej, a także boiska z czterotorową bieżnią tartanową. Planujemy także wybudowanie placu zabaw - mówi wicestarosta Leopold Owsiak. Podkreśla, że z nowego kompleksu będzie mógł korzystać każdy mieszkaniec powiatu, a nie tylko uczniowie.

Pomysł sprzedaży boiska pojawił się już w 2014 r., kiedy jeszcze starostą był Andrzej Bycka. Wtedy - jak i dzisiaj - głośno sprzeciwiał się temu Robert Tomczak, radny powiatowy i działacz sportowy.

„Chcą nas zabetonować”

- Miałem głęboką nadzieję, że do końca kadencji nie uda się tej ekipie sprzedać jednego z ostatnich zielonych miejsc w naszym mieście. Zabetonują nas niebawem w całości! Codziennie tam widzę biegających i spacerujących ludzi, a także uczniów z okolicznych szkół. Na ostatnich festynach było też kilka tysięcy ludzi. Poza tym możliwości znalezienia środków finansowych na modernizację boiska jest dużo... Trzeba tylko chcieć - mówi z żalem radny.

Kto by chciał tu mieszkać?

- Sprzedaż tego boiska ma plusy i minusy - komentuje Ewelina Durajczyk, uczennica trzeciej klasy centrum kształcenia. - Z jednej strony szkoła i tak niewiele z niego korzystała, a patrząc na projekt nowego boiska - jest ono o wiele bardziej atrakcyjne. Natomiast z drugiej strony stracimy miejsce, w którym organizowane były rożnego rodzaju festyny i imprezy rodzinne. Nie sądzę, żeby wybudowanie tam bloków zrobiło z boiska atrakcyjne miejsce do zamieszkania, zważywszy na tak niewielką odległość od szkoły - dodaje uczennica.

Stawianie kolejnych bloków z mieszkaniami na sprzedaż nie podoba się też niektórym mieszkańcom okolicy. Wielu w ogóle wątpi, że lokale znajdą nabywców.

- Nie przekonują mnie nowe mieszkania, na które większości z nas i tak nie będzie stać. Gdyby jeszcze to były bloki komunalne i ludzie czekający po kilka lat w kolejce na mieszkanie w końcu by je dostali, miałoby to sens - mówi słubiczanka Weronika Piórkowska.

Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.