Bomba już tyka. Ale zapłon ma opóźniony

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Bomba już tyka. Ale zapłon ma opóźniony

Eliza Gniewek-Juszczak

Program „Czarno na białym” nadany w TVN 24 w nocy z czwartku na piątek wywołał wiele komentarzy mieszkańców Nowej Soli.

- Wy musicie o tym napisać. A my wszyscy musimy bronić naszego prezydenta - zadzwoniła w piątek rano pani Alicja.Tak, jak wielu nowosolan i mieszkańców kraju, oglądała w nocy z czwartku na piątek program „Czarno na białym” w TVN24. „Tym razem mam wystąpić nie w roli bohatera, ale potencjalnego przestępcy” – zapowiadał prezydent Wadim Tyszkiewicz.
Na temat zarzutów postawionych prezydentowi przez prokuraturę okręgową w Zielonej Górze w zamkniętej sprawie sprzed pięciu lat pisaliśmy kilka razy w „Gazecie Lubuskiej”. Chodzi o przekroczenie limitu kibiców na amatorskim meczu Arki Nowa Sól. Prokuratura wróciła do sprawy, bo wpłynęły dwa anonimy. Internautka Marlena zauważyła, że : „prezydent musi być niezwykle uczciwym człowiekiem, skoro nie mogli znaleźć żadnego haka i muszą się ośmieszać poruszaniem błahej sprawy sprzed pięciu lat”.
- Wolałbym, żeby takie sprawy się nie pojawiały, a przynajmniej takie z opóźnionym zapłonem. Działanie z takim pięcioletnim opóźnieniem może sugerować, że komuś teraz szczególnie na czymś zależy – powiedział w programie rzecznik prokuratury okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.