Bożenna Bukiewicz nie rządzi już PO

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Henryka Bednarska

Bożenna Bukiewicz nie rządzi już PO

Henryka Bednarska

Posłanka Bukiewicz zrezygnowała z przewodniczenia lubuskiej Platformie Obywatelskiej. Stało się to we wtorek, 16 lutego na posiedzeniu zarządu regionu.

- Decyzję argumentowała względami osobistymi, rodzinnymi. Jednocześnie podkreślała, że kierowała partią prawie dziewięć lat - powiedział nam we wtorek, 16 lutego wieczorem Tomasz Możejko, członek zarządu Platformy Obywatelskiej. Jak się dowiedzieliśmy, wszyscy obecni na popołudniowym spotkaniu podziękowali posłance za wieloletnie przewodniczenie.

O tym, że szef partii w regionie może się zmienić, pisaliśmy już w piątek, w związku z przyjazdem do Lubuskiego Grzegorza Schetyny. Od naszego informatora uzyskaliśmy wówczas informację, że to był główny cel wizyty przewodniczącego Platformy. - Bożenna Bukiewicz najprawdopodobniej złoży rezygnację. Jeśli tego nie zrobi, może zostać odwołana i zastąpi ją zarząd komisaryczny - twierdził nasz rozmówca.

Kto pokieruje partią?

Drugi wariant nie wchodził w grę, posłanka Bukiewicz zrezygnowała sama. Kto teraz pokieruje partią? Na mocy statutu władzę przejmie najstarszy wiceprzewodniczący, w tym przypadku jest to poseł Stefan Niesiołowski. We wtorek nie było go na zarządzie partii, ale zgodził się na pełnienie funkcji. Jak długo będzie szefem? Wybory zaplanowane są w przyszłym roku.

Oczywiście na razie nie wiadomo, kto powalczy o przywództwo. Jeszcze choćby dwa lata temu wydawało się, że szefem zostanie Waldemar Sługocki. Tak zresztą mówiła wtedy sama Bukiewicz, wręcz będąc dumną z następcy. Ale później coś się zmieniło. Obecny senator Sługocki, mimo wyraźnie zgłaszanych aspiracji ponownego kandydowania do Sejmu w zeszłorocznych wyborach, został przez Bukiewicz wystawiony do Senatu. W partii już wtedy komentowano, że to próba odstawienia Sługockiego na boczny tor.

Henryka Bednarska

Jestem dziennikarką od 24 lat. Od sześciu lat kieruję działem informacyjnym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.