Marek Białowąs

Budowa centrum handlowego już trwa

Tak ma wyglądać nowe centrum handlowe w Sulechowie, które budowane jest przy trasie szybkiego ruchu S3. Inwestor zapowiada, że całe centrum będzie gotowe Fot. UM Sulechów Tak ma wyglądać nowe centrum handlowe w Sulechowie, które budowane jest przy trasie szybkiego ruchu S3. Inwestor zapowiada, że całe centrum będzie gotowe już w listopadzie br.
Marek Białowąs

- Trasa szybkiego ruchu S3 jest naszym atutem, który do teraz nie był wykorzystywany - mówi Czesław Gabryś z Sulechowa

Pana Czesława spotkaliśmy koło terenu budowy centrum handlowego, które budowane jest tuż przy skrzyżowaniu drogi w kierunku na Kargową z trasą S3.

- Budowa tego centrum to dowód, że dobre połączenie drogowe jest dużą zachętą dla inwestorów. Szkoda, że dotychczas tego nie umieliśmy wykorzystać. Może gdyby tereny inwestycyjne były szybciej uzbrojone w Sulechowie mielibyśmy nowe zakłady pracy - powiedział mieszkaniec Sulechowa.

Na budowie centrum Quick Park nie ma dużego ruchu. Nadal trwają prace ziemne związane z tą inwestycją. A czasu budowlańcy nie mają zbyt wiele, bo otwarcie budowanego przy stacji benzynowej Shell Quick Parku zaplanowano na listopad. Ma się w nim znaleźć na powierzchni 3 tys. mkw. siedem sklepów. Wśród najemców, którzy już podpisali umowy znajdują się firma Pepco, która będzie miała salon o pow. 450 mkw. Jest to międzynarodowa sieć sklepów oferujących odzież i artykuły przemysłowe codziennego użytku. Wcześniej już było wiadomo, że swój sklep otworzy tam sieć obuwnicza CCC oraz firma Spar z artykułami spożywczymi. Chyba najbardziej znaną firmą w centrum będzie McDonalds. Lokal będzie wyposażony w wydzieloną częścią McCafe, funkcją Mc Drive, ogródek z miejscami siedzącymi oraz plac zabaw dla dzieci.

Tuż przy trasie S3 gmina chce sprzedać też trzy inne działki objęte teren działania Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Niestety na poprzedni przetarg nie wpłynęły żadne oferty. Gmina oferuje łącznie blisko 15 ha gruntów. A każdy inwestor, który zadeklaruje utworzenie co najmniej 30 miejsc pracy otrzyma zwolnienie z płacenia podatku od nieruchomości na okres 3 lat.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.