Budowa galerii handlowej ruszy na początku roku

Czytaj dalej
Fot. Firma Hosso
Łukasz Koleśnik

Budowa galerii handlowej ruszy na początku roku

Łukasz Koleśnik

Przy Eurodeptaku od przyszłego roku zacznie powstawać nowa galeria handlowa. Mieszkańcy najbardziej liczą na to, że będzie w niej kino.

Mieszkańcy Gubina czekają na galerię handlową z prawdziwego zdarzenia od dawna. Kiedyś były plany, że taka powstanie w pobliżu byłego zakładu obuwniczego „Carina”. Nie udało się. Teraz wszystko wskazuje na to, że inwestycja ruszy w niedługim czasie.

- Posiadamy już pozwolenie na budowę, pracę rozpoczniemy w I kwartale 2017 roku. Jesteśmy na zaawansowanym etapie komercjalizacji nieruchomości - informuje Katarzyna Meger-Dziechciarz, rzeczniczka prasowa firmy Hosso.

Co będzie znajdować się w środku? Wielu mieszkańców wymienia kino. - Na seanse filmowe trzeba jeździć aż do Zielonej Góry. Wydaje mi się, że bez kina galeria może nie mieć sensu - mówi pan Dariusz.

Nowy inwestor przyznaje, że ma duże plany wobec miasta przygranicznego. - Galeria Hosso w Gubinie będzie największą ze wszystkich dotychczas istniejących galerii, z największą i najbardziej różnorodną ofertą. Nasza strategia zakłada, że galeria będzie miejscem spotkań mieszkańców tego regionu, znajdą w niej oni nie tylko sklepy, ale i miejsca do wspólnego spędzania czasu, zjedzenia posiłku i zabawy - mówi rzecznik Katarzyna Meger-Dziechciarz.

Na razie nie potwierdzono informacji o tym, czy w środku będzie znajdować się kino. Burmistrz Bartłomiej Bartczak tego nie wyklucza.

- Jest taka szansa - przyznaje. - Bardzo mało prawdopodobne, żeby duże „sieciówki” pojawiły się w Gubinie, ponieważ jesteśmy zbyt małym miastem. Za kino mógłby jednak odpowiadać dom kultury, który może pozyskać pieniądze z projektu na tego typu działalność. Podobnie jest w przypadku kręgielni, tylko tutaj za obiekt odpowiadałby Miejski Ośrodek Sportu. Ważne, żeby te jednostki zaczęły na siebie zarabiać - podkreśla Bartczak.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.