Budowa nowych boisk przy nowosolskim LOidzie pełną parą

Czytaj dalej
Fot. Arch. Urzędu Miasta
Jakub Nowak

Budowa nowych boisk przy nowosolskim LOidzie pełną parą

Jakub Nowak

Uczniowie będą mogli z nich korzystać już od września.

Pierwsze prace przy budowie nowego kompleksu sportowego przy LO rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku, jednak obecnie roboty idą już pełną parą. Wszystko po to, by zdążyć do nowego roku szkolnego.

Całość kosztować będzie ok. 2 mln 339 tys. zł.

Co więc konkretnie powstanie przy LO? Przypomnijmy: przede wszystkim chodzi o teren do uprawiania lekkiej atletyki - nowe boisko będzie posiadać cztery tory o długości 333 metrów, odcinek prosty umożliwiający zawody na 100 metrów, poza tym miejsca do skoków w dal, wzwyż i do pchnięcia kulą.

Warto zaznaczyć, że otrzymaliśmy akceptację Polskiego Związku Polskiej Atletyki, dzięki czemu wyniki osiągane tu przez uczniów będą mogły być certyfikowane. Poza boiskiem dużym powstanie też kilka przybocznych, na wzór „orlika”. Chodzi o trzy boiska do piłki plażowej, a także wielofunkcyjny teren, na którym będzie można grać zarówno w piłkę ręczną jak i koszykówkę.

Cała inwestycja przy nowosolskim Liceum Ogólnokształcącym kosztować będzie 2 mln 339 tys. zł.
Arch. Urzędu Miasta Cała inwestycja przy nowosolskim Liceum Ogólnokształcącym kosztować będzie 2 mln 339 tys. zł.

Jak zapowiadały już na naszych łamach władze powiatu nowosolskiego, inwestycja przy LO jest jednym z wielu prowadzonych obecnie działań, które mają przyciągnąć młodzież do nauki w powiecie. - Oprócz modernizacji boiska chcemy także w przyszłości wyremontować budynek w środku - zapowiadał nam wcześniej starosta Waldemar Wrześniak.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.