Budowa szpitala dla dzieci w Zielonej Górze jest już pewna

Czytaj dalej
Fot. Marek Białowąs
Marek Białowąs

Budowa szpitala dla dzieci w Zielonej Górze jest już pewna

Marek Białowąs

– To świetna wiadomość. Może doczekamy się dnia, że z chorymi maluchami nie trzeba będzie jeździć do innych ośrodków w Polsce – powiedziała ,,GL’’ Agnieszka Klukowska z zielonogórskiej fundacji Innowacyjny Klub Rodzica i mama niepełnosprawnego dziecka.

Centrum powstanie w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze. W środę marszałek województwa Elżbieta Anna Polak podpisała z prezesem szpitala Stanisławem Łobaczem umowę na jego utworzenie.

– To bardzo ważny dokument szykowany już od 2009 roku – mówi marszałek Polak. – Dofinansowanie budowy tego obiektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 56 mln zł. Również samorząd przekaże w sumie z własnego budżetu 12 mln zł. Nie ma dziś takiego szpitala w regionie. W walce o budowę Centrum przełomem była opinia konsultanta krajowego w dziedzinie pediatrii, że jest to inwestycja niezbędna dla naszego regionu.

Celem budowy jest zapewnienie kompleksowej opieki nie tylko nad dziećmi w wieku od 0 do 18 lat, ale również nad matką w okresie ciąży i tuż po niej. W praktycznie zupełnie nowym szpitalu znajdzie się też hostel dla rodziców chorych maluchów.

Cała inwestycja ma pochłonąć 92 mln zł. Nowy gmach ma mieć 7 kondygnacji nadziemnych i dwie pod-ziemne. Powierzchnia budynku ma wynieść blisko 20 tys. mkw. Szpital będzie miał około 120 łóżek.

Czytaj w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.