Łukasz Koleśnik

Budowa wałów przeciwpowodziowych w Krośnie Odrzańskim coraz bliżej. Umowa z wykonawcą podpisana. Prace mają ruszyć na początku 2021 r.

Tak wyglądały ostatnie powodzie w Krośnie Odrzańskim. Zabezpieczenie w postaci wałów w dolnej części miasta ma uchronić mieszkańców przed powtórką. Fot. Mariusz Kapała Tak wyglądały ostatnie powodzie w Krośnie Odrzańskim. Zabezpieczenie w postaci wałów w dolnej części miasta ma uchronić mieszkańców przed powtórką.
Łukasz Koleśnik

Wyczekiwana od dawna inwestycja już za kilka tygodni będzie w realizacji. Mowa o zabezpieczeniu przeciwpowodziowym w dolnej części Krosna Odrzańskiego. Jak informują Wody Polskie, podpisana została umowa z wykonawcą. Prace mają ruszyć na początku przyszłego roku.

O zabezpieczeniu przeciwpowodziowym Krosna Odrzańskiego mówi się od dawna. Dolna część miasta była miejscem, które podczas ostatnich powodzi ucierpiało najbardziej i wały są tam potrzebne, gdyby w przyszłości miała się pojawić wysoka woda. Wystarczy zaledwie niewielka fala w górze Odry i krośnieński port oraz kilka piwnic znajduje się pod wodą, o czym mogliśmy się ponownie przekonać w tym roku.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.