Budują się miejsca pracy

Czytaj dalej
Fot. Materiał prasowy ALU-DRUCKGUSS
Eliza Gniewek-Juszczak

Budują się miejsca pracy

Eliza Gniewek-Juszczak

Wkrótce ma być gotowa nowa hala firmy Alu-Druckguss. Roboty trwają mimo mrozu. Jednocześnie trwają nabory chętnych do pracy. Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz zapowiada, że w 2017 roku w Nowej Soli utworzonych zostanie pół tysiąca nowych miejsc pracy.

Roboty na terenach Południowej Strefy Przemysłowej przy budowie nowej siedziby Alu-Druckguss idą pełną parą, mimo niskich temperatur, od listopada, czyli od momentu symbolicznego wbicia łopat. Firma z branży samochodowej od kilkunastu lat działa w Nowej Soli. Teraz ma przed sobą nowe zadania i potrzebę nowego, większego miejsca.

– Tylko tydzień wykonawca miał przerwę, bo były naprawdę duże mrozy – wyjaśnia Grażyna Mrowiec, zastępca kierownika zakładu w Nowej Soli. – Hala była budowana nawet między świętami i Nowym Rokiem.

Według planów w kwietniu hala ma być gotowa. W maju planowana jest przeprowadzka, tak aby w czerwcu mogła ruszyć produkcja w nowym miejscu. Hala będzie miała prawie cztery tysiące metrów kwadratowych, trzy tysiące zajmie część produkcyjna, 900 metrów kwadratowych – biura i pomieszczenia socjalne. Większa hala to też większe potrzeby w ilości pracowników. Część naborów już się odbyła. Ale są i będą kolejne.

– Zatrudniliśmy kolejnych pracowników do obsługi tokarek i frezarek oraz wózków widłowych. Zwiększyliśmy również biuro, mamy asystentkę, która wspiera nas w działaniach. Planujemy zwiększyć obsługę maszyn, utrzymanie ruchu maszyn chiron, zatrudnimy też ustawiaczy maszyn chiron. Będziemy też potrzebować osoby do obsługi maszyny pomiarowej 3D i jeszcze jedną osobę do kontroli jakości – wymienia zastępca kierownika zakładu.

Wkrótce pojawią się kolejne ogłoszenia w urzędzie pracy i na stronach internetowych firmy. – Cały czas zatrudniamy pracowników na produkcji, przygotowując do pracy, która będzie się odbywała już w nowej hali. Kiedy przeniesiemy naszą produkcję, będziemy sprowadzać kolejne maszyny z Niemiec i co jakiś czas będziemy zatrudniać następnych pracowników – zapowiada G. Mrowiec.

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz zapowiedział kilka dni temu, że w 2017 roku w Nowej Soli utworzonych zostanie pół tysiąca nowych miejsc pracy. Na początku lutego nabór ma ogłosić zupełnie nowa firma, która wkrótce zacznie budowę swojej siedziby. Nabór prowadzi też m.in. Lantmannen Unibake.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.