Jakub Nowak

Budują smażalnię ryb

Inwestycja powinna być zakończona w połowie przyszłego roku. Fot. wizualizacja Inwestycja powinna być zakończona w połowie przyszłego roku.
Jakub Nowak

Niedaleko mariny Nowej Soli rozpoczęła się budowa smażalni ryb. Nie jest to jedyna inwestycja zaplanowana w najbliższym czasie w tuż przy porcie.

W okolicach placu przy al. Wolności, gdzie odbędzie się tegoroczne Święto Solan rozpoczęły się prace związane z budową smażalni ryb.

- Jak zapowiada pomysłodawca tego przedsięwzięcia, otwarcie jest planowane w pierwszej połowie 2017 roku - informuje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Przypomnijmy: miasto sprzedało wspomnianą działkę w ubiegłym roku w drodze przetargu. To kolejna smażalnia, która powstanie w tej okolicy (pierwsza działa już w pobliskim Wodnym Świecie, z kolei koło portu, na Harcerskiej Górce, funkcjonuje już także lokal Kapitańska Tawerna, w którym również serwowane są ryby). Warto jednak zaznaczyć, że to nie jedyna inwestycja, która zaplanowana jest w najbliższym czasie w porcie.

W mieście powstanie także Centrum Informacji Turystycznej Doliny Środkowej Odry, które znajdować się ma w budynku przy ul. Korzeniowskiego (na naszych łamach prezentowaliśmy już wizualizację obiektu, który będzie swoistym „centrum dowodzenia” naszymi dwoma statkami, ale także miejscem, gdzie poza tytułową informacją, będzie można dostać bilety i wszelkie gadżety, związane z Odrą). Warto w tym miejscu także przypomnieć, że osobno trwają inne działania, związane z zagospodarowaniem terenu wokół małych przystani. W Nowej Soli chodzi o teren niedaleko samej mariny (miejsce między Odrą a wałem).

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.