Jakub Nowak

Budynek szkoły w Lipinkach został dobrze zabezpieczony

Budynek szkoły w Lipinkach został dobrze zabezpieczony Fot. Piotr Jędzura
Jakub Nowak

Zakończyły się prace na pogorzelisku w Lipinkach. Budynek szkoły, zgodnie z decyzją inspektora budowalnego, został zabezpieczony.

Przypomnijmy: do pożaru w szkole doszło na początku stycznia w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na miejscu z ogniem walczyło aż dziewięć zastępów straży pożarnej. W budynku przebywało wówczas ok. 10 osób, wszyscy zdążyli się ewakuować jeszcze przed przybyciem strażaków.

Po pożarze budynek nie nadawał się niestety do funkcjonowania. Na szczęście podczas akcji strażakom udało się wynieść książki z biblioteki, komputery oraz dzienniki szkolne.

Po zdarzeniu rozpoczęły się działania związane z zabezpieczeniem tego miejsca. Jak się dowiedzieliśmy, niedawno zostały zakończone, a cały budynek szkoły został zabezpieczony zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Obecnie nikt postronny nie może wchodzić na teren szkoły. Wejścia zostały zabezpieczone, dodatkowo wszędzie pojawiły się stosowne ostrzeżenia. Rozebrane zostały kominy grożące zawaleniem oraz cały dach, łącznie ze spaloną więźbą. Całość została przykryta plandekami, żeby opady nie niszczyły wnętrza budynku.

Ewakuowanym mieszkańcom zapewniono lokale zastępcze, a dzieci są dziś dowożone do placówki w Sławie.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.