Łukasz Koleśnik

Budynek szpitalny w rękach Gubina. Jako zabezpieczenie?

Burmistrz Bartłomiej Bartczak (z lewej) mówi, że budynek szpitalny wrócił w prawowite ręce. Fot. Łukasz Koleśnik Burmistrz Bartłomiej Bartczak (z lewej) mówi, że budynek szpitalny wrócił w prawowite ręce.
Łukasz Koleśnik

W poniedziałek odbyła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Gubinie. Większość radnych zdecydowała o powiększeniu kapitału spółki Zachodnie Centrum Medyczne, aby utrzymać szpital. Dyskusja krążyła głównie wokół budynku szpitalnego, który został przekazany miastu przez powiat jako darowizna.

Jak podają przedstawiciele spółki ZCM, pomoc finansowa szpitalowi jest w tym momencie nieodzowna. Choć gubińscy i krośnieńscy radni mają wątpliwości, gdyż sytuacja lecznicy nie jest najlepsza (ta ciągle przynosi straty), to ponownie zgodzili się wesprzeć spółkę z własnych budżetów.

Dodatkowym tematem, który budził emocje na ostatnich sesjach było przekazanie przez starostwo w darowiźnie szpitalnego budynku C (wartość 5 mln zł) przy ul. Śląskiej w Gubinie, właśnie pod opiekę tamtejszego samorządu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Interesuje się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz. W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.