Łukasz Koleśnik

Budynek szpitalny w rękach Gubina. Jako zabezpieczenie?

Burmistrz Bartłomiej Bartczak (z lewej) mówi, że budynek szpitalny wrócił w prawowite ręce. Fot. Łukasz Koleśnik Burmistrz Bartłomiej Bartczak (z lewej) mówi, że budynek szpitalny wrócił w prawowite ręce.
Łukasz Koleśnik

W poniedziałek odbyła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Gubinie. Większość radnych zdecydowała o powiększeniu kapitału spółki Zachodnie Centrum Medyczne, aby utrzymać szpital. Dyskusja krążyła głównie wokół budynku szpitalnego, który został przekazany miastu przez powiat jako darowizna.

Jak podają przedstawiciele spółki ZCM, pomoc finansowa szpitalowi jest w tym momencie nieodzowna. Choć gubińscy i krośnieńscy radni mają wątpliwości, gdyż sytuacja lecznicy nie jest najlepsza (ta ciągle przynosi straty), to ponownie zgodzili się wesprzeć spółkę z własnych budżetów.

Dodatkowym tematem, który budził emocje na ostatnich sesjach było przekazanie przez starostwo w darowiźnie szpitalnego budynku C (wartość 5 mln zł) przy ul. Śląskiej w Gubinie, właśnie pod opiekę tamtejszego samorządu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.