Budynki wciąż nie są sprzedane

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Budynki wciąż nie są sprzedane

Łukasz Koleśnik

Mieszkańcy Gubina wciąż czekają, aż coś zacznie się dziać w budynkach poszpitalnych przy ulicy Śląskiej. Wciąż jednak nie zostały one sprzedane.

Poszpitalne obiekty przy ul. Śląskiej wciąż należą do starostwa, choć miały zostać przekazane dla urzędu miasta. Już kilka miesięcy temu starosta Mirosław Glaz wraz z burmistrzem Bartłomiejem Bartczakiem dogadali się w sprawie budynków przy ul. Śląskiej. Zostaną one sprzedane za symboliczną kwotę (ok. 30 tys. zł) miastu. Radni powiatowi wyrazili na to zgodę.
Jednak do tej pory do sfinalizowania umowy nie doszło. Dlaczego? Okazuje się, że na przeszkodzie stoją procedury. - Jesteśmy w trakcie załatwiania całej sprawy. Rozmawiałem o niej z naczelnikiem Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, który twierdzi, że na początku lipca powinniśmy dopełnić wszelkich formalności i przekazać budynki miastu - przyznaje wicestarosta Grzegorz Świtalski.

Burmistrz Bartłomiej Bartczak już wcześniej wspominał, że ma kilka pomysłów na zagospodarowanie obiektów, a właściwie jednego z nich. Tego, który znajduje się w najlepszym stanie. - Wszystko jednak zależy od zainteresowanych podmiotów, którzy się do nas zgłoszą. Wtedy będziemy mogli mówić o szczegółach - mówi Bartczak

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.