Budżet obywatelski w Krośnie Odrzańskim może nie wystarczyć na replikę rzeźby

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Łukasz Koleśnik

Budżet obywatelski w Krośnie Odrzańskim może nie wystarczyć na replikę rzeźby

Łukasz Koleśnik

Mieszkańcy stolicy powiatu krośnieńskiego wystąpili z inicjatywą wykonania repliki rzeźby chłopca ze źrebięciem, która stoi przy Palmiarni w Zielonej Górze. Chcą sfinansować prace z budżetu obywatelskiego. Problem w tym, że może zabraknąć pieniędzy.

Spór pomiędzy Zielona Górą a Krosnem Odrzańskim o rzeźbę konika trwa od dawna. Pierwotnie chłopiec ze źrebięciem znajdował się w Krośnie Odrzańskim, w latach 50. milicja „zabezpieczyła” rzeźbę i przewiozła ją do Zielonej Góry. Władze Krosna wielokrotnie prosiły, aby rzeźba wróciła na swoje miejsce. Bez skutku. Ostatnio dwóch krośnian wpadło na pomysł, aby wykonać replikę konika. Takie zadanie chcą zgłosić do tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.