Renata Hryniewicz

Burmistrz i starosta rozgonili sprzątających wioskę mieszkańców

Akcja sprzątania zakończyła się po interwencji policji. - Nie rozumiem postępowania burmistrza - mówi sołtys Elżbieta Kargol Fot. Czytelnik Akcja sprzątania zakończyła się po interwencji policji. - Nie rozumiem postępowania burmistrza - mówi sołtys Elżbieta Kargol
Renata Hryniewicz

- Podczas sprzątania wioski nadjechał burmistrz Ryszard Stanulewicz i wezwał policję. Na miejscu pojawił się też starosta Adam Basiński, który wtórował burmistrzowi. Nie rozumiem, o co chodzi!? Zamiast się cieszyć, że dbamy o wieś, nasyłają na nas policję! Skandal! - zadzwonił do nas zbulwersowany mieszkaniec Garbicza.

Mieszkańcy wioski od wielu lat, dwa razy w roku, sprzątają wieś. Po zakończeniu prac spotykają się na ognisku przy piwie i pieczeniu kiełbasek. Tak też miało być tym razem...

- Złamano prawo. Mam na to dowody w postaci zdjęć - mówi burmistrz Ryszard Stanulewicz. - Bez żadnej zgody, w miejscu publicznym, nastąpiła próba podawania piwa. Wszystko było przygotowane. Przy nalewaku do piwa, stała też butelka z wódką, a obok bawiły się dzieci, które nie mogły tego nie widzieć. Jestem w samorządzie 20 lat i takiego czegoś jeszcze nie widziałem!

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Renata Hryniewicz

Jestem otwarta dla innych i staram się pomóc wszystkim, którzy potrzebują mojej pomocy. Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów. Nie lubię się kłócić. Nawet jeśli muszę ustąpić, zrobię to, żeby uniknąć sporów. Moją wadą jest za mała asertywność, zaletą - jak mówią przyjaciele - to, że potrafię wysłuchać. Ponoć zawsze daję dobre rady. Śpiewam w zespole chałturniczym, bo śpiew sprawia mi radość i daje ulgę. Lubię dobrą książkę i film.

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Mirosław Z

Ciekawe, że w dniu wydania artykułu nieznana nikomu osoba wykupiła cały nakład GL w Torzymiu...przypadek? Nie sądze.

nina n

Nie pierwsza (mam nadzieję, że ostatnia) nieczysta zagrywka przedwyborcza burmistrza Ryszarda Stanulewicza. W zeszłej kadencji rozprawił się z kontrkandydatką, zwalniając ją z funkcji wicedyrektora gimnazjum, a jej zwolenników również zwolnił, korzystając z przysługującego mu prawa. Wszystko wówczas odbyło się w białych rękawiczkach, ale my swoje wiemy. Widać że z kadencji na kadencję coraz głupsze pomysły mu przychodzą do głowy w desperackim akcie podtrzymania swojej ciepłej posadki.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.