Burmistrz Witnicy nie dopilnował urzędnika, więc zasiadł na ławie oskarżonych

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Burmistrz Witnicy nie dopilnował urzędnika, więc zasiadł na ławie oskarżonych

Jarosław Miłkowski

Burmistrz Witnicy Dariusz Jaworski nie przedłożył na czas projektu uchwały dotyczącej stawek za wodę i ścieki. W czwartek usłyszy w tej sprawie wyrok.

- Chcę, by uznano winę oskarżonego, ale bez wymierzenia kary – mówiła nam wczoraj wczesnym popołudniem prokurator Maria Jarocka.

Kilkanaście minut wcześniej w Sądzie Rejonowym w Gorzowie wygłosiła mowę końcową w procesie, gdzie na ławie oskarżonych zasiada burmistrz Witnicy Dariusz Jaworski (godzi się na podanie nazwiska i publikację wizerunku, mówiąc GL: - Wygramy tę sprawę). Prokurator zażądała w tej sprawie warunkowego umorzenia postępowania. To tylko pozornie brzmi „bezboleśnie”, bo oznacza jednak orzeczenie winy.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.