Leszek Kalinowski

Burza wokół zdrowia, czyli drugi szpital w Zielonej Górze lekiem na nasze problemy?

Blisko 186 tysięcy pacjentów przyjął Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze w 2017 roku. Na świat tu przyszło 2.045 dzieci Fot. Mariusz Kapała Blisko 186 tysięcy pacjentów przyjął Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze w 2017 roku. Na świat tu przyszło 2.045 dzieci
Leszek Kalinowski

Szpital w Zielonej Górze zmienia tylko szyld. Nie spełnia oczekiwań mieszkańców południowej części województwa - oznajmili członkowie Nowoczesnej. I zaapelowali o debatę w sprawie budowy nowej lecznicy w samorządowej stolicy Lubuskiego.

Zdaniem Waldemara Taborskiego (był dyrektorem lecznicy 16 lat), dziś szpital jest hybrydą, łączącą dydaktykę i działalność usługową. Nie sprawdza się w żadnym zakresie. A modernizację starych obiektów porównał do „wpychania mercedesa w blachy malucha”. Jak podkreśla Taborski, mamy kształcić lekarzy, a szpital nie jest przygotowany, by studenci mogli uczestniczyć np.

CZYTAJE WIĘCEJ:

  • Czy potrzebny jest nam drugi szpital? 
Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

50,00 100,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.