Natalia Dyjas-Szatkowska

By powietrze było czystsze, miasto ociepla budynki

Marek Rożnowski i Janusz Kubicki podpisali umowę na modernizację kolejnego przedszkola Fot. Natalia Dyjas Marek Rożnowski i Janusz Kubicki podpisali umowę na modernizację kolejnego przedszkola
Natalia Dyjas-Szatkowska

Kolejne miejskie przedszkole doczeka się termomodernizacji. Miasto podpisało umowę na remont placówki przy ul. Rydza - Śmigłego. Ocieplenia obiektów, to jeden z pomysłów na walkę ze smogiem.

Tym razem miasto podpisało umowę na termomodernizację Przedszkola nr 21, które mieści się przy ul. Rydza Śmigłego. To kolejna już placówka, po przedszkolach nr 25 przy al. Wojska Polskiego i nr 38 przy ul. Braniborskiej, która zmieni swoje oblicze.

- To jedno z takich przedszkoli, które zostało wybudowane ładnych kilkadziesiąt lat temu - mówi prezydent Janusz Kubicki. - Pewnie z myślą, że będą stały przez kilka lub kilkanaście lat, a stoją do dzisiaj. I ich wygląd nie jest najlepszy. Dobrze, że na tym terenie jest sporo zieleni, która zasłania budynek...

 • Jakie przedszkola zmienią się w najbliższym czasie w naszym mieście?

 

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:  • problemy i sprawy Zielonej Góry,

 • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.