By przy urnie nie było zaskoczenia, sprawdź, kto walczy o fotel prezydenta

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas

By przy urnie nie było zaskoczenia, sprawdź, kto walczy o fotel prezydenta

Natalia Dyjas

Wciąż wahasz się, na kogo zagłosować w wyborach samorządowych na prezydenta miasta? Przedstawiamy wszystkich kandydatów i kandydatkę w kolejności alfabetycznej.

Piotr Barczak - Prawo i Sprawiedliwość
Ma 45 lat. Polityk i samorządowiec z ponad 20-letnim stażem. Radnym miasta jest od 1998 r. Szef klubu radnych PiS w Zielonej Górze. W latach 2004-2007 był zastępcą prezydenta miasta. Obecnie komendant Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Pracował w Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie i jako dyrektor Szpitala Specjalistycznego i Ośro¬dka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze. Absolwent Politechniki Zielonogórskiej, ukończył też Master of Business Administration (MBA) w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Żonaty, ojciec dwójki dzieci.

Sławomir Kotylak Koalicja Obywatelska
Ma 43 lata. Dyrektor departamentu infrastruktury i komunikacji w urzędzie marszałkowskim, adiunkt na wydziale ekonomii UZ. Założyciel Fundacji Centrum Przemysłów Kreatywnych „ArtCloud”. Doktor ekonomii. Ukończył studia magisterskie z zarządzania w WSP w Zielonej Górze, podyplomowe studia informatyczne na Politechnice Zielonogórskiej, doktorat bronił na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 1998 r. pracownik naukowy najpierw WSP, teraz UZ. W latach 2003 – 2007 pracował w PPUP Poczta Polska oddział Poznań, a w 2010-2013 był koordynatorem międzynarodowego projektu Urban Creative Poles. Ojciec dwójki dzieci.

Janusz Kubicki KWW Janusz Kubicki
W grudniu skończy 49 lat. Ukończył studia na kierunku zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Zielonej Górze (obecnie UZ). W przeszłości zawodowo związany był m.in.z zielonogórskim Polmo¬sem, kampanią piwowarską, ale i „Gazetą Wyborczą”, gdzie był zastępcą kierownika centrum komputerowego. Pracował na stanowisku dyrektora polikliniki w Zielonej Górze. Prezydentem Zielonej Góry jest od 2006 roku. Żonaty, ojciec dwóch synów, miłośnik sportu. Laureat wielu wyróżnień np. nagrody im. prof. Jerzego Regulskiego. Przyznano ją za m.in. za połączenie miasta z gminą.

Anita Kucharska-Dziedzic, Ruch Miejski Zielona Góra
Ma 46 lat. Doktor nauk humanistycznych, literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka. Ekspertka m.in. z zakresu przeciwdziałania przemocy. Autorka publikacji popularnonaukowych. Szefowa Stowarzyszenia BABA, członkini ciał doradczych w temacie praw kobiet, rozwoju lokalnego, ekonomii społecznej... Dyrektorka niepublicznego przedszkola „Ślimaczek”. Pełno¬mocniczka Kongresu Kobiet w Lubuskim. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi na działalność na rzecz społeczeństwa obywatelskiego czy odznaką: „Zasłużona dla Województwa Lubuskiego”. Mężatka, ma syna.

Tomasz Nesterowicz SLD Lewica Razem
Ma 45 lat. Z wykształcenia jest historykiem, absolwentem studiów historycznych na UZ. W latach 2010-2014 oraz 2014-2018 pełnił funkcję radnego w Radzie Miasta Zielona Góra. W latach 2010-2014 był przewodniczącym klubu SLD w radzie miejskiej. Pracował w Zielonogórskim Ośrodku Kultury i w urzędzie miasta. W latach 2008-2014 dyrektor i organizator Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Za działalność na arenie międzynarodowej został odznaczony Odznaką Honorową Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP Bene Merito. Mieszka i pracuje w Zielonej Górze. Żonaty, ojciec.

Zobacz też: TU ZNAJDZIESZ WSZYSTKICH KANDYDUJĄCYCH W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH

ZOBACZ, JAK GŁOSOWAĆ!

Natalia Dyjas

Dziennikarka zielonogórskiego działu miejskiego. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.