Aleksandra Bulaczek

Był apel, ale cyrk i tak przyjedzie...

Lokalni obrońcy zwierząt już zapowiedzieli protest przed przyjeżdżającym do miasta cyrkiem Fot. Anna Chreptowicz Lokalni obrońcy zwierząt już zapowiedzieli protest przed przyjeżdżającym do miasta cyrkiem.
Aleksandra Bulaczek

Sprawa cyrków w Zielonej Górze wciąż wywołuje emocje. Obrońcy zwierząt zapowiadają kolejny protest. Radny zwołuje konferencję prasową...

Na ostatniej sesji rady miasta radni przyjęli apel, w którym zwracają się do prezydenta Janusza Kubickiego i właścicieli prywatnych terenów, by nie udostępniali miejsca cyrkom, w których występują dzikie zwierzęta.

Ledwie sprawa z cyrkami została przedyskutowana podczas obrad rady miasta, a już w Zielonej Górze pojawiły się plakaty informujące o przyjeździe włoskiego cyrku w najbliższy weekend - 9 czerwca.

Lokalni obrońcy zwierząt już zapowiadają, że będą protestować.

Na wczorajszej konferencji prasowej radny Grzegorz Hryniewicz, inicjator dokumentu o zakazie mówił: –Apeluję, by ludzie nie korzystali z tej atrakcji, by sprzeciwili się i pokazali, że zielonogórzanie włączają się w inicjatywę cyrków bez zwierząt.
Dodał też, że nie chodzi o ten konkretny przypadek, ale o to, by z Zielonej Góry cyrki ze zwierzętami zniknęły na zawsze. Bo jak mówił w wielu miastach Polski trwa bojkot cyrków, na których arenach biorą udział dzikie zwierzęta. Zarządzenie w sprawie zakazu przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt podpisali już włodarze miast takich jak Warszawa, Poznań czy Wrocław.
–Będę apelował do właścicieli prywatnych posesji, a także do dyrektorów placówek oświatowych publicznych i niepublicznych w Zielonej Górze o niedystrybuowanie bezpłatnych biletów na pokazy cyrkowe i niewydzierżawianie terenów, na których mógłby stanąć cyrk, którego główną atrakcją są zwierzęta – dodał Grzegorz Hryniewicz.

Petycję w sprawie wprowadzenia zakazu organizacji przedstawień cyrkowych z wykorzystaniem zwierząt podpisało ok. 5 tys. mieszkańców.

Aleksandra Bulaczek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.