Czesław Wachnik

Był sukces, to i jest nagroda - wycieczka

Czesław Wachnik

Trzydniową wycieczkę do stolicy zafundowali laureatom konkursu historycznego starosta i burmistrz. Licealiści wrócili zachwyceni.

W ramach Tygodnia Patriotycznego zorganizowano miejski konkurs ze znajomości historii Polski od I wojny światowej do lat 20. XX wieku.

Z dużą przewagą zwyciężyła drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzinie w składzie: Mikołaj Wiktorowski, Arkadiusz Szpilman i Paweł Kaniewski. W nagrodę uczniowie pod opieką nauczyciela historii Łukasza Hoppena wyjechali na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

Fundatorem byli starosta i burmistrz. - Wycieczka była wspaniała, chociaż mogłaby być dłuższa. Warszawa ma tak dużo atrakcji, że zapewne wszystkiego nie udało się zwiedzić - powiedział nam Mikołaj Wiktorowski.

Dla niego najciekawszy był Zamek Królewski oraz Muzeum Żydów Polskich, które na nim zrobiło największe wrażenie. Z kolei Arkadiusz najbardziej zapamiętał Muzeum Powstania Warszawskiego, Grób Nieznanego Żołnierza oraz spacer po Warszawie. - To piękne miasto, zupełnie inne od Krakowa - stwierdził. Nasi rozmówcy nie ukrywali, że rozważają studiowanie w Warszawie.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.