Jakub Nowak

Była fabryka gotowa do... wyburzenia

Jakub Nowak

Wicewojewoda Robert Paluch skierował do ministerstwa finansów prośbę o dofinansowanie prac na terenie byłej fabryki „Odra”.

Przypomnijmy: o planach związanych z wyburzeniem części budynków po byłej fabryce nici „Odra” pisaliśmy już na naszych łamach w lutym. Jak zapewniał nas wówczas wicewojewoda Robert Paluch, wszystko jest na dobrej drodze, aby pozyskać pieniądze rządowe na wspomniane działania.

W ubiegłym tygodniu w Parku Naukowo-Technologicznym „Interior” odbyło się także specjalne spotkanie władz miasta, powiatu nowosolskiego oraz LubuskiegoUrzędu Wojewódzkiego z przedsiębiorcami, którzy mają swoje zakłady na terenie starej fabryki. Przedstawiono podczas niego plany, związane z rewitalizacją tego miejsca, a także stan obecnych przygotowań do tego ogromnego działania.

Czy oznacza to, że po wielu latach rozmów na ten temat, w końcu uda się przejść do czynów? Wiele na to wskazuje!

Wicewojewoda Robert Paluch zapewnił podczas spotkania, że starania o dofinansowanie niezbędnych wyburzeń z pieniędzy rządowych weszły już w decydującą fazę. - Mogę już chyba nawet zdradzić, że ostateczna decyzja powinna być pozytywna - nie ukrywał zadowolenia wicewojewoda. Pozostaje pytanie: co dalej?
Więcej na ten temat przeczytasz w sobotę w „Tygodniku Nowej Soli”.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.