Byli pacjenci pamiętają

Czytaj dalej
Fot. GOK Babimost
Marek Białowąs

Byli pacjenci pamiętają

Marek Białowąs

Mieszkańcy Babimostu są wrażliwi na krzywdę. Gdy zachorował ich znany i lubiany przez wszystkich lekarz, postanowili pomóc mu w potrzebie.

Pan Andrzej Mosur od lat udzielał pomocy lekarskiej mieszkańcom gminy. Gdy przestał być lekarzem wojskowym po wyprowadzeniu się z gminy żołnierzy, został lekarzem rodzinnym. Znanym i cenionym za swoje poświęcenie i profesjonalizm. Niestety rok temu A. Mosur przeszedł udar mózgu. Częściowo sparaliżowany, z lekarza stał się pacjentem wymagającym pomocy. Na reakcję wdzięcznych za jego pracę babimojszczan nie musiał długo czekać.

- Pan Andrzej nadal ma niesprawną lewą rękę, chodzi o kulach. Potrzebuje rehabilitacji - mówi Aneta Tyndorf z Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. - Ja też jestem jego pacjentką. Nie wyobrażałam
sobie, żeby mu nie pomóc.

Pan Andrzej ma niesprawną lewą rękę, chodzi o kulach, potrzebuje rehabilitacji

Babimojskie stowarzyszenie Lepsza Przyszłość wraz z GOK postanowiło zorganizować akcję charytatywną, na której będą zbierane pieniądze na rehabilitację A. Mosura. Akcja ta została zorganizowana w minioną niedzielę. W jej ramach odbyły się liczne przedsięwzięcia. O godz. 14.00 można było zobaczyć pokazy Zumby, a już chwilę później babimojscy strażacy zorganizowali pokaz ratownictwa drogowego oraz pierwszej pomocy. O godzinie 15.00 funkcjonariusze policji dali możliwość mieszkańcom znakowania swoich rowerów, co w przypadku kradzieży ułatwia ich identyfikację. W tym samym czasie w holu sali widowiskowej GOK swoje stoiska miało nadleśnictwo oraz biblioteka publiczna. Jedni zajmowali się edukacją przyrodniczą, rozdawali przepiękne gadżety oraz sadzonki drzew i krzewów natomiast drudzy, umożliwiali zdobycie wymarzonej książki w zamian za wrzucenie dowolnej kwoty do puszki. Cały czas na terenie GOK dzieci miały możliwość skorzystania z dmuchanych zamków oraz animacji przygotowanych przez GOK.

- Do akcji przyłączyła się również nasza parafia. Odbyła się msza święta, na której datki na tacę ksiądz przeznaczył na pomoc panu Andrzejowi - mówi Jolanta Przybyła - Kusiak, ze Stowarzyszenia Lepsza Przyszłość. - Ja i cała moja rodzina jesteśmy pacjentami A. Mosura. Sympatia do niego skłoniła cały Babimost do przyłączenia się do naszej akcji.
Mieszkańcy nie zawiedli. Na scenie GOK zaprezentowali się rodzice i nauczyciele szkoły w Podmoklach Małych w przedstawieniu "Królewna Śnieżka", maluchy z przedszkola w Nowym Kramsku i wielu innych, m.in. soliści Małgorzata Radna, Jolanta Reimann, Małgorzata Paciejewska, Karolina Mazur.

W sumie zebrano aż 17 tys. zł. To duży sukces. Teraz kwota ta zostanie przeznaczone np. na turnus rehabilitacyjny czy zakup ortezy.

Marek Białowąs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.