Całe Zatorze w Nowej Soli rozkopane. A pod ziemią niespodzianki

Czytaj dalej
Eliza Gniewek-Juszczak

Całe Zatorze w Nowej Soli rozkopane. A pod ziemią niespodzianki

Eliza Gniewek-Juszczak

- Napiszcie o tej fuszerce, bo już nie wytrzymam dłużej - zaapelował czytelnik z osiedla Zatorze w Nowej Soli. Na osiedlu remontowanych jest jednocześnie 14.

- Półtora miesiąca temu zdarli nawierzchnię drogi koło domu i tak w błocie się taplam od tego czasu, ani dojechać pod dom, ani podejść. A mieszkać jakoś trzeba - żali się mieszkaniec ul. Dygasińskiego. - Przyjedźcie tutaj i zobaczcie, co się dzieje. To już ludzkie pojęcie przechodzi. Ręce opadają. Mam pięćdziesiąt parę lat, a jeszcze nie widziałem tak prowadzonych prac. Po co było zaczynać roboty na kilku ulicach? Nie można najpierw jednej ulicy zacząć i skończyć? - pyta czytelnik. - Firma, która wygrała przetarg, chyba jeszcze tak ciężkiej roboty nie miała - zastanawia się urzędnik z urzędu miejskiego. - Pod ziemią są same niespodzianki.

Po szczegóły udaliśmy się do rzecznik a prasowego urzędu Ewy Batko: - Nikt nie był w stanie przewidzieć, co dokładnie znajduje się pod ziemią. Nie było żadnych dokumentów. Z ułańską fantazją były kładzione rury, teraz trzeba to wszystko porządkować.

Czytaj więcej 12 października w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz rownież: Magazyn Informacyjny Gazety Lubuskiej:

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.