Cały czas pływałem w tej rzece

Czytaj dalej
Fot. ZS w Nowym Miasteczku
Filip Pobihuszka

Cały czas pływałem w tej rzece

Filip Pobihuszka

Rozmowa z Jackiem Zawiślakiem, który od września pokieruje Zespołem Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku. Stosowne zarządzenie o powierzeniu stanowiska wydano we wtorek, wcześniej zaś nadzór prawny wojewody orzekł, że skargi w sprawie złamania procedur konkursowych były bezzasadne

Wiadomo już, że to pan zostanie dyrektorem. Były nerwy w związku ze skargą?
Byłem spokojny, że wszystko dobrze się poukłada. Co do skargi, to zupełnie się tym nie przejmowałem, według mnie wszystko było w porządku. A kiedyś, pracując w kuratorium miałem możliwość udziału w konkursach ,więc żadnych uchybień tu nie widziałem. Nic mi tam nie przeszkadzało.

Już Pan tej szkole szefował w latach 2007 - 2012, więc objęcie stanowiska dyrektora to nie jest jakaś nowość.
A od 2009 byłem wicedyrektorem. Więc ja cały czas pływałem w tej samej rzece, nie wchodzę do niej drugi raz.

Z związku z tym będzie Pan kontynuował to, czego nie zdążył zrobić wcześniej, czy może w ostatnich latach urodziły się jakieś nowe pomysły?
Przede wszystkim muszę poukładać po poprzedniku pewne sprawy. Kilka rzeczy zrobił dobrych i będę je kontynuował. Ale również będę wracał do tego, czego nie skończyłem, bo zabrakło mi tej kadencji. Mam kilka fajnych pomysłów, ale jeśli pan pozwoli, porozmawiamy o tym we wrześniu.
To jest szkoła środowiskowa, więc trzeba mieć na uwadze bardzo dobre kontakty z rodzicami, urzędem i organem prowadzącym. To jest to wszystko, czego brakowało w ostatnich latach. Teraz będzie można ogarnąć to w lepszy sposób.

No dobrze, a co ze sferą materialną? Planuje Pan jakieś inwestycje?
Na stronie urzędu miejskiego pojawiły się już informacje dotyczące termomodernizacji wszystkich budynków szkolnych, zarówno tego głownego, jak i świetlicy czy budynku na placu Strzeleckim. Będzie tego sporo.

Dziękuję za rozmowę

Filip Pobihuszka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.