Cash Broker Stal odrabia zaległości w Grudziądzu

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Andrzej Flügel

Cash Broker Stal odrabia zaległości w Grudziądzu

Andrzej Flügel

W niedzielę ekstraklasa odrabia zaległości. Gorzowska Cash Broker jedzie do Grudziądza na mecz z MR GARDEN GKM

To było spotkanie drugiej kolejki ekstraligi. Do meczu MRGARDEN GKM miało dojść w niedzielę 22 kwietnia. Zapowiadając ten mecz wspominaliśmy, że ekipa z Grudziądza w poprzednim sezonie nie przegrała żadnego meczu na własnym torze. W awizowanych składach u gospodarzy był Tomasz Gollob. Niestety, w niedzielne przedpołudnie były mistrz świata uległ fatalnemu wypadkowi na torze motocrossowym. W niedzielny wieczór nad Grudziądzem rozszalała się ulewa i sędzia Remigiusz Substyk nie miał wyjścia i odwołał mecz.

Od tej niedzieli nadeszły złe dni dla GKM-u. W kolejnych siedmiu spotkaniach ekipa z Grudziądza potrafiła tylko wygrać z Włókniarzem u siebie 55:35 i zremisować w Częstochowie 45:45. Ma więc zaledwie cztery punkty (w tym bonus) i zamyka tabelę.
Stąd każdy mecz dla gospodarzy jest walką o być albo nie być. GKM ma oczywiście szanse na utrzymanie pod warunkiem zdobywania punktów. Z pewnością gospodarze rzucą na szalę w niedzielny wieczór wszystko co mają najlepszego i zechcą pokonać gorzowską Stal.

Co na to gorzowianie? Cash Broker Stal straciła miejsce lidera ekstraligi, ale stało się tak po wygraniu przez Bertard Spartę zaległego meczu z ROW-em. Wrocławianie mają punkt przewagi nad Stalą, ale jeden mecz więcej. Jeśli gorzowianie zwyciężą, to zgarną bonus i wtedy wszystko wróci do ,,normy”, czyli Cash Broker Stal znów będzie na czele tabeli.

Dla gospodarzy każdy mecz jest walką o być albo nie być w ekstralidze

- Cel jest jeden wygrać. A założenia? Jak najwyżej! - powiedział trener gorzowian Stanisław Chomski cytowany na oficjalnej, klubowej stronie. - A czy się uda? Tak na poważnie mówiąc, Gorzów – jak mówi historia i jak ja pamiętam – zawsze ciężką przeprawę miał w Grudziądzu. GKM ma sytuację dość niejasną, bo jeśli rzeczywiście okaże się, że druga próbka potwierdzi, iż Grigorij Łaguta korzystał z dopingu, to może się okazać, że ich pozycja w tabeli może się poprawić. To są jednak dywagacje czysto teoretyczne. Będzie tam mimo wszystko trudno wywieźć punkty. Jeśli nie trafimy sprzętowo, to może nie być dobrze. Ale ja jestem optymistą, zresztą w głowach zawodników siedzi ubiegłoroczna porażka, jest to zawsze z tyłu głowy i przez to obecna jest też chęć rewanżu i rehabilitacji jest i będzie nas napędzać.

Tyle szkoleniowiec i trudno się z nim nie zgodzić. Jedno jest pewne. Cash Broker Stal ma mocniejszy skład, a patrząc na ambicję zespołu, chęć obrony tytułu, a co za tym idzie wywalczenia jak najlepszego miejsca przed play offem, też silną motywację by wywieźć z Grudziądza jakże cenne punkty. Wierzymy, że tak się stanie.

Mecz w niedzielę o godz. 19.00.

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz: 9. Antonio Lindbaeck, 10. Krystian Pieszczek, 11. Krzysztof Buczkowski, 12. Rafał Okoniewski, 13. Artiom Łaguta, 15. Mike Trzensiok.

Cash Broker Stal: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Przemysław Pawlicki, 3. Krzysztof Kasprzak, 4. Martin Vaculik, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Rafał Karczmarz.

W pierwszym meczu obu zespołów rozegranym 18 czerwca w Gorzowie pewnie wygrali gospodarze 55:35. Czekamy więc na kolejny sukces i punkt bonusowy

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.