CBA wkroczyło do szpitala w Gorzowie, by zrobić swoje badanie

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

CBA wkroczyło do szpitala w Gorzowie, by zrobić swoje badanie

Jarosław Miłkowski

Szpital wojewódzki za 8 mln zł z publicznych pieniędzy kupił sprzęt do wykrywania raka. Teraz sprawą zajęło się Centralne Biuro Antykorupcyjne.

- Nasza poznańska delegatura poprosiła o dokumenty dotyczące przetargu na zakup urządzenia PET/CT wraz z wyposażeniem pomieszczeń. To nie jest kontrola, a czynności analitycz¬no-informacyjne. Na razie trudno powiedzieć, co one wykażą. Może być tak, że wszystko jest w porządku – mówił nam wczoraj Temistokles Brodowski, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W zeszłym tygodniu pojawiło się ono w szpitalu, by przyjrzeć się dokumentom na zakup urządzenia PET, które pozwala bardzo dokładnie przebadać pacjenta i wykryć w jego ciele zmiany nowotworowe.

 • Dlaczego CBA wkroczyło do szpitala?
 • Co o akcji myśli posłanka Krystyna Sibińska?
 • Kiedy NFZ rozstrzygnie konkurs na PET-a?
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.