Cenisz swojego szefa? Zgłoś go do nagrody!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
(red)

Cenisz swojego szefa? Zgłoś go do nagrody!

(red)

Już po raz piąty chcemy nagrodzić najlepszych lubuskich menadżerów, którzy nie tylko sprawnie zarządzają firmą, ale też dbają o załogę.

Szukamy szefów firm lub instytucji, którzy osiągają sukcesy, a przy tym są odpowiedzialni społecznie, szanują swoich pracowników, dbają o dobre warunki pracy.

Jesteśmy przekonani, że w naszym regionie nie brakuje takich ludzi. Mamy nadzieję, że to od Was, drodzy Czytelnicy, dowiemy się, kto zasługuje na miano Menadżera Roku 2015.

Konkurs ma charakter otwarty. Nominacje mogą przysyłać pracownicy firm i instytucji, przedstawiciele organizacji i zrzeszeń, Czytelnicy, Internauci oraz sami zainteresowani.

Wystarczy na adres [email protected] wysłać imię i nazwisko kandydata, nazwę firmy lub instytucji, miejscowość oraz krótkie uzasadnienie. Dodatkowo prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu osoby zgłaszającej. W temacie maila należy wpisać „Menadżer Roku”. Na zgłoszenia czekamy do 20 stycznia 2016.

Spośród kandydatów zgłoszonych do plebiscytu kapituła wybierze po trzech laureatów w dwóch konkursowych kategoriach: „biznes” i „instytucja”. Podobnego wyboru dokonają nasi Czytelnicy, którzy będą mogli głosować na swoich faworytów od 7 stycznia do 3 marca.

W poprzedniej edycji plebiscytu kapituła nagrodziła Mieczysława Janickiego - długoletniego prezesa Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego Postęp w Świebodzinie, który obecnie jest już na emeryturze, Annę Krzywak - dyrektorkę spółki Aglotec Polska w Kostrzynie nad Odrą oraz Agnieszkę Kuś - właścicielkę firmy Anhol Ratownictwo Drogowe ze Skwierzyny.

Zgłoszenia można przysłać na adres [email protected]

Jaki, według Menadżerów Roku 2014, powinien być dobry szef?

- Musi być uczciwy, bo oszukać kogoś można tylko raz - podkreśla Mieczysław Janicki. - Ponadto musi być konsekwentny, uparty i nie może się załamywać porażkami.

Anna Krzywak uważa, że najważniejsze jest, by oprócz celu ekonomicznego mieć przede wszystkim na względzie ludzi. - Trzeba też umieć podejmować decyzje i przewidywać ich konsekwencje w każdym obszarze. I być konsekwentnym w tym, co się robi, oraz uczciwym wobec siebie i innych ludzi - dodaje.

- Pomysłowy, cierpliwy, zaradny - takie cechy wymienia Agnieszka Kuś. A dalej wylicza ambicję, pracowitość i przedsiębiorczość, które jej zdaniem pomagają w osiągnięciu sukcesu.

Trzeba też dodać, że wszyscy laureaci cieszą się ogromnym poważaniem wśród pracowników. Wiemy to z maili pisanych przez nich do naszej redakcji. Taką korespondencję czyta się z prawdziwą przyjemnością, bo jest ona dowodem na to, że dobre wyniki można osiągać niekoniecznie w stresie i pod presją, ale też w atmosferze wzajemnego szacunku.

Z pewnością dobrą atmosferę w pracy stwarza Anna Kałkus z Gorzowa, właścicielka restauracji U Ani. Została zgłoszona do tegorocznego plebiscytu tuż po jego ogłoszeniu. „Anna Kałkus jest bardzo ciepłą osobą, która umie odnaleźć się w każdej sytuacji. Jest czuła na ludzkie problemy, stara się każdemu pomóc. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych” - czytamy w mailu od naszego Czytelnika.

Mamy nadzieję, że podobnych zgłoszeń dostaniemy wiele. Doceńmy ludzi, którzy dzięki swoim umiejętnościom i talentom rozwijają lubuskie przedsiębiorstwa i instytucje!

(red)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.