Centrum kultury blisko, ale... sala będzie za mała? [WIDEO]

Czytaj dalej
Łukasz Koleśnik

Centrum kultury blisko, ale... sala będzie za mała? [WIDEO]

Łukasz Koleśnik

Już niedługo ma zostać otwarte centrum kultury w Bobrowicach wraz z długo wyczekiwaną salą. Do tej ostatniej są zastrzeżenia.

Remiza strażacka już od dawna stoi, a obok urosły dwa budynki, w którym mieścić się będzie centrum kultury. Prace są już na ukończeniu.

Od lat nie było w Bobrowicach żadnej świetlicy i taka sala do spotkań będzie się mieścić we wspomnianym centrum. Część mieszkańców ma pewne zastrzeżenia.
- Uważam, że sala może być za mała - stwierdza były sołtys wsi, Jacek Gąszczak. - Z tego co słyszałem, to zmieścić się tam może maksymalnie do 60 osób. Niewiele, zwłaszcza patrząc na świetlice w innych miejscowościach. Takie obiekty np. w Dachowie mogą pomieścić 90 proc. mieszkańców wsi. A tutaj? W Bobrowicach żyje ok. 900 ludzi. Na wyborach sołeckich było 200 osób. Tutaj się nie pomieszczą - podkreśla Gąszczak.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz z wydaniu PLUS.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.