Jarosław Miłkowski

Ceny paliw rosną, więc kierowcy nie chcą tankować

Ceny paliw rosną, więc kierowcy nie chcą tankować Fot. Wojciech Matusik
Jarosław Miłkowski

Za paliwo znów trzeba zapłacić średnio ponad 5 zł za litr, a dodatkowo olej napędowy jest już droższy od benzyny. Kierowcom to się nie podoba. W poniedziałek 26 listopada zamierzają omijać stacje paliw.

- Teraz to już jest jakaś katastrofa. Jeszcze trochę i to nie Niemcy będą przyjeżdżać do nas kupić paliwo, ale to my będziemy jeździli za granicę, żeby tam tankować. Zwłaszcza, że tam jest paliwo lepszej jakości – mówi Tomasz z Bieżyc koło Gubina. Podobnie jak wielu innych kierowców, narzeka na ceny paliw. A te są coraz wyższe. Jeszcze kilka miesięcy temu za paliwo kierowcy płacili około 4,50 zł za litr, a o olej napędowy był tańszy od benzyny. Teraz średnia cena bezołowiówki to około 5 zł, a ropa jest jeszcze droższa.

CZYTAJ DALEJ:

 • Ile kosztuje paliwo w Lubuskiem?
 • O ile podrożało?
 • Dlaczego wzrosła cena paliwa?
Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.