Renata Hryniewicz

Chartów: Ksiądz nam nic nie mówił, że musi zwrócić pieniądze - mówi sołtys wsi

- Ksiądz i wójt zapewniali, że remont trwa - mówi sołtys Chartowa Mariusz Skrzypnik Fot. Renata Hryniewicz - Ksiądz i wójt zapewniali, że remont trwa - mówi sołtys Chartowa Mariusz Skrzypnik
Renata Hryniewicz

- Ksiądz dostał dotację ponad 22 tys. zł na remont sufitu naszego kościoła. Z niewiadomych przyczyn do remontu nie doszło - z taką informacją zadzwonił do nas mieszkaniec Chartowa.

Dzwonił też, do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, który dotację przyznawał. - Okazało się, że ksiądz musiał zwrócić te pieniądze. Możecie sprawdzić, co się stało? - pytał.

Podkreśla on, że mieszkańcy zbierali pieniądze, żeby dołożyć do remontu, bo bardzo im na tym zależało. Organizowali festyny, zbierali datki na Wszystkich Świętych pod cmentarzem, sami wpłacali na konto, specjalnie na ten cel utworzone. Uzbierali ponad 40 tys. zł. Potwierdza to sołtys wsi Mariusz Skrzypnik.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Renata Hryniewicz

Jestem otwarta dla innych i staram się pomóc wszystkim, którzy potrzebują mojej pomocy. Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów. Nie lubię się kłócić. Nawet jeśli muszę ustąpić, zrobię to, żeby uniknąć sporów. Moją wadą jest za mała asertywność, zaletą - jak mówią przyjaciele - to, że potrafię wysłuchać. Ponoć zawsze daję dobre rady. Śpiewam w zespole chałturniczym, bo śpiew sprawia mi radość i daje ulgę. Lubię dobrą książkę i film.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.