Bartosz Gubernat

Chcą odkupić pomnik Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie od bernardynów. Żeby go nie burzyć

Zdaniem inicjatorów akcji pomnik, który jest jednym z najbardziej znanych symboli Rzeszowa, należy ocalić przed wyburzeniem. Fot. Krzysztof Kapica Zdaniem inicjatorów akcji pomnik, który jest jednym z najbardziej znanych symboli Rzeszowa, należy ocalić przed wyburzeniem.
Bartosz Gubernat

Społeczny Komitet Wykupu Pomnika Walk Rewolucyjnych. Tak nazywa się inicjatywa, która powstała dla ratowania przed wyburzeniem jednej z najbardziej rozpoznawalnych budowli w Rzeszowie.

Inicjatorem tej akcji jest Sławomir Gołąb, miejski radny Rozwoju Rzeszowa. Jego zdaniem jeden z najbardziej znanych symboli miasta należy ocalić przed wyburzeniem, które zagraża mu ze względu na zapisy ustawy dekomunizacyjnej.

- Aby to skutecznie zrobić, pomnik trzeba odkupić od ojców bernardynów, którzy są jego właścicielem. A okazja jest ku temu dobra. Byłem ostatnio u nich na mszy i mówili, że ten rok będzie dla nich trudny pod względem finansowym. Potrzebują pieniędzy na kolejne projekty i remonty w sanktuarium. A skoro tak, to możemy zebrać pieniądze i kupić od nich pomnik

W dalszej części: - Byłem ostatnio u nich na mszy i mówili, że ten rok będzie dla nich trudny pod względem finansowym. Potrzebują pieniędzy na kolejne projekty i remonty w sanktuarium - mówi pomysłodawca wykupu pomnika.

Pozostało jeszcze 41% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Gubernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.