Chcą powtórzyć dobry wynik

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Kłyszejko

Chcą powtórzyć dobry wynik

Jakub Kłyszejko

Pierwszoligowy AZS Zielona Góra niedawno wrócił do treningów. Zespół szykuje się do nowego sezonu, w którym chce uplasować się w czołówce.

Debiutancki sezon na zapleczu ekstraklasy był dla zielonogórskich studentów bardzo dobry. Trzecie miejsce w ligowych rozgrywkach, awans do 1/8 finału Pucharu Polski, brązowy medal na akademickich mistrzostwach Polski i czwarte miejsce w akademickich mistrzostwach Europy, które odbyły się w Turcji. Trzeba przyznać, że lista sukcesów wygląda naprawdę okazale. Grupa ambitnych sportowców przez cały sezon ciężko trenowała. Większość z nich łączyła grę na hali z występami na boiskach trawiastych. Drużyna rosła w oczach i była trudnym rywalem dla każdego. Jednak w klubie zapomnieli już o tym co było. O planach na sezon 2017/2018 mówił trener Maciej Górecki.

- Przygotowania zaczęliśmy 22 sierpnia. Trenujemy tak jak zawsze, dwa razy w tygodniu. Większość chłopaków gra na trawie, dlatego my skupiamy się na aspektach futsalowych, technice i taktyce. Motorykę i siłę zawodnicy ćwiczą na trawie. Zespół po wakacjach wrócił w dobrej formie, ponieważ poprzedni sezon był przedłużony z powodu wyjazdu do Turcji. Najważniejsze, aby nowi szybko wkomponowali się w drużynę. Z Głogowa wrócili do nas Kacper Konopacki, Michał Bartnicki i Adrian Niedźwiedzki. Zespół wzmocnią również Dominik Skrzyński i Kacper Koppenhagen. Prawdopodobnie wszyscy z poprzedniego sezonu zostaną. Nie wiem tylko co z Piotrkiem Andrzejczakiem. Ma za sobą bardzo ciężką kontuzję. Jeżeli będzie chciał wrócić do gry, to będę z tego powodu zadowolony.

W grze zespołu z sezonu na sezon widać coraz większy progres. To przekłada się na wyniki. Jednak klub nie chce zbyt mocno „napompować balonika” oczekiwań.

- Przed ostatnim sezonem w drugiej lidze nakreśliliśmy sobie trzyletni plan. Teraz mamy przed sobą ostatni. Chcieliśmy grać w środku tabeli. Już rok temu było zdecydowanie lepiej, także biorąc pod uwagę kadrę jaką mamy, to powtórzenie wyniku z ubiegłych rozgrywek powinno być naszym celem. Na tę chwilę nie chcemy mówić o awansie, bo nie jesteśmy na to za bardzo przygotowani - dodał Górecki.

Akademicy mają w planach rozegranie siedmiu meczów kontrolnych. W niedzielę w hali przy ul. Szafrana odbędzie się turniej winobraniowy. Zielonogórzanie o 11.00 zagrają z Malwee Łódź. Dwie godziny później zmierzą się z Futsal Team Brzeg. Rywale naszych na co dzień występują w południowej grupie pierwszej ligi. Tydzień później studenci wyjadą na dwumecz do Komprachcic. Tam zmierzą się z gospodarzami i ponownie ekipą z Brzegu. Ostatnim akcentem przed inauguracją ligi będzie turniej o puchar prezesa LZPN, w którym zmierzymy się z ekstraklasową Pogonią Szczecin i Berlandem Komprachcice. Trzeci rywal nie jest jeszcze znany.

- Przeciwnicy są bardzo mocni, także liczymy na dobre przetarcie przed sezonem - zakończył trener Górecki.
Pierwszy mecz ligowy odbędzie się 24 września. Polski Związek Piłki Nożnej nie podał jeszcze terminarza rozgrywek. Z pierwszej ligi do ekstraklasy awansował MOKS Słoneczny Stok Białystok, z którym nasi przegrali w ubiegłym roku 3:5 i 1:6.

Jakub Kłyszejko

Piłka nożna, koszykówka oraz wszystko co związane ze sportem. Kibic FC Barcelony. Dziennikarz sportowy w "Gazecie Lubuskiej".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.