Chcą przywrócić świetność Wzgórzom Gubińskim. Zaczną od... sprzątania

Czytaj dalej
Fot. Marta Palińska
Łukasz Koleśnik

Chcą przywrócić świetność Wzgórzom Gubińskim. Zaczną od... sprzątania

Łukasz Koleśnik

Wielokrotnie w mieście przygranicznym mówiło się o odnowieniu Wzgórz Gubińskich, jednak ten teren wciąż jest zapomniany i zaśmiecony. Grupa społeczników zamierza to zmienić.

Przywracanie blasku dawnym miejscom jest w ostatnim czasie popularne. Robią to w Krośnie Odrzańskim, rewitalizując dolną część miasta. Robili to też w Gubinie, odnawiając Wyspę Teatralną, planowano też modernizację kościoła farnego. Co jakiś czas wspomina się również o Wzgórzach Gubińskich, znanych też jako Góry Śmierci (zginęło tam wielu żołnierzy pod koniec II wojny światowej).

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.